Aktuality

Vzpomínka na M. Tyrše a J. Fügnera ve výroční den vzniku Sokola

Vedení České obce sokolské uctěním památky zakladatelů Sokola Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera vzpomenulo v pátek 16. února 156. výročí založení našeho spolku. V tento den starostka ČOS Hana Moučková, náčelník ČOS Petr Svoboda, náčelnice ČOS Lenka Kocmichová, předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový a vzdělavatel ČOS Zdeněk Mička položili věnec na hrob M. Tyrše a J. Fügnera na pražských Olšanských hřbitovech.

Evu Samkovou jsme v Sokole připravovali na vysokou, říká Petr Syrový

Není mnoho činovníků Sokola, kteří se mohou pochlubit tím, že by trénovali trenéra olympijské vítězky i vítězku samotnou. Petru Syrovému z vršovického Sokola se to ale podařilo v podobě Marka Jelínka a Evy Samkové. Jak se s nimi seznámil i jak probíhala jejich spolupráce nám vylíčil v době, kdy se Eva chystá k boji o obhajobu olympijského zlata…

Pět sokolských zlatých

Olympijské hry začínají, a to je příležitost si připomenout stopu, kterou v české olympijské reprezentaci zanechali sokolové. Patřilo k nim i několik zlatých medailistů...

Manuál XVI. všesokolského sletu č. 1 přináší informace k programu sletového týdne

Koncem ledna vyšel Manuál hlavního sletového týdne obsahující informace týkající se programu hlavního sletového týdne ve dnech 1.–6. července, harmonogram sletového týdne a další praktické informace týkající se např. dopravy, ubytování a stravování.

Výsledky soutěže o návrh odznaku k XVI. všesokolskému sletu

Česká obec sokolská vyhlásila v roce 2017 výtvarnou soutěž o návrh na ztvárnění sletového odznaku k XVI. všesokolskému sletu v tomto roce. Soutěž byla vyzvaná a oslovilo se šest umělců. V termínu odevzdali své návrhy čtyři soutěžící. Porota složená ze sokolů i odborníků na svém lednovém zasedání rozhodla jednohlasně o vítězi. Podívejte se, kdo a s jakým návrhem vyhrál.

Mistryně světa v rope skippingu okouzlila Libochovice

Show na světové úrovni zažili minulý víkend diváci v Libochovicích. Díky úsilí vedoucích rope skipping teamu Sokolu Libochovice zavítala do města několikanásobná mistryně světa a Evropy v rope skippingu, artistka a semifinalistka soutěže Československo má talent Adrienn Banhegyi z Maďarska.

Rope skipping není jen „skákání přes švihadlo“

Že Sokol nabízí sport pro každého všichni víme. Že se v něm můžete věnovat i netradičním sportu, o jejichž existenci zatím možná ani nevíte, už tak známé není. Proto vám v následujících týdnech a měsících budeme některé z nich představovat. Nikdy není pozdě začít! A pro začátek si něco řekneme o sportu, kterému jsme věnovali prostor poměrně nedávno, když do České republiky zavítala dokonce mistryně světa. Ano, jde o tzv. „rope skipping“.

Olympionici si v Michnově paláci vyzvedávají olympijskou kolekci a další vybavení

Necelý měsíc před zahájením zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu poskytl Tyršův dům v Praze zázemí českým olympionikům – v historických prostorách Michnova paláce si od 19. ledna začali vyzvedávat olympijskou kolekci a další vybavení pro XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu.

Termíny a místa konání župních, krajských a oblastních sletů

Celkem na 37 místech po celé republice se v květnu a červnu 2018 budou konat oblastní, župní a krajské slety. Přinášíme jejich aktuální přehled.

T-Mobile Olympijský běh: Připojte se k oslavě Olympijského dne pohybovou aktivitou!

Česká obec sokolská již třetím rokem spolupracuje s Českým olympijským výborem na projektu T-Mobile Olympijský běh, který je oslavou mezinárodního Olympijského dne. Letošní běh se koná ve středu 20. června 2018. Připojte se i vy k této největší běžecké akci v ČR a rozmnožte počet sokolských jednot, které uspořádají běh v rámci tohoto projektu.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Březen 2018  >>

1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více