Připomenuli jsme si již 157. výročí vzniku Sokola

Vedení České obce sokolské uctěním památky zakladatelů Sokola Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera vzpomenulo v pátek 15. února 157. výročí založení našeho spolku, které jsme si připomenuli v sobotu 16. února. Starostka ČOS Hana Moučková, náčelník ČOS Petr Svoboda, náčelnice ČOS Lenka Kocmichová, předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový a vzdělavatel ČOS Zdeněk Mička položili věnce na hrob M. Tyrše a J. Fügnera na pražských Olšanských hřbitovech a k sokolskému hrobu u krematoria v Praze Strašnicích, v němž spočívají sestry a bratři, kteří pro Sokol a vlast žili, pracovali a umírali.

Senioři poplavou v Tyršově domě přes La Manche

Senioři z celého Česka už popáté poplavou vzdálenost odpovídající nejslavnější dálkové plavecké destinaci, kanálu La Manche mezi Francií a Anglií. Soutěž ve štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche“ pořádá projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77, letos i s podporou České obce sokolské. Senioři si svůj štafetový příspěvek totiž odplavou i v nejstarším pražském krytém bazénu v Tyršově domě.

Lyžařští přeborníci 2019 v obřím slalomu

Sokol Frýdštejn pořádal v únoru dva lyžařské závody v obřím slalomu. Nejprve to byly, ve spolupráci s dalšími partnery, v sobotu 9. února tradiční lyžařské závody veteránů ve Skiareálu Kamenec v Jablonci nad Jizerou. O týden později, v sobotu 16. února, se jel jako veřejný závod přebor ČOS v alpském lyžování ve všech věkových kategoriích, v obřím slalomu.

Lednové vydání časopisu Sokol

Schválení zákona o vyhlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR Senátem PČR, aktuální změny v pojištění, historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice, přebory TeamGym a v běhu na lyžích, ale také šibřinkové reje a plesová sezóna v Sokole – to vše a mnohé další jsou zprávy, které přináší lednové elektronické vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek je v Sokole v plném proudu

S prvními zimními dny a měsíci přišlo do tělocvičných jednot a do sokoloven již „tradiční veselí” – od ledna do konce března probíhá sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek, jejich pořádání je v řadě sokolských jednot již dlouholetou tradicí. Přinášíme přehled konání některých z nich.

Senátoři podpořili Památný den sokolstva jako významný den ČR

Senát Parlamentu České republiky dnes udělal další klíčový krok k tomu, aby byl Památný den sokolstva zařazen do kalendáře významných dnů České republiky. Příslušnou novelu zákona podpořil téměř jednohlasně. Posledním krokem k tomu, aby se Památný den sokolstva slavil jako významný den ČR už letos 8. října, je podpis prezidenta ČR.

Aktuální informace k pojištění v roce 2019

Ke dni 1. 2. 2019 dochází k částečným změnám v pojištění. Stejně jako v předchozích letech, i letos je pojištění sportovního prostředí, tedy i České obce sokolské (vč. jejích pobočných spolků), řešeno prostřednictvím pojistné smlouvy mezi Českým olympijským výborem a příslušnou pojišťovnou.

Senátoři podporují Památný den sokolstva jako významný den ČR

Řada senátních klubů i jednotlivých senátorů již vyjádřila starostce České obce sokolské Haně Moučkové podporu pro legislativní návrh, který zařazuje Památný den sokolstva 8. října do kalendáře významných dnů České republiky. Reagovala tak i na řadu dopisů s žádostí o podporu, které do Senátu dorazily od členů Sokola i ze sokolských jednot. Horní komora by měla o Památném dnu rozhodnout na konci ledna.

Nabídka k pořádání T-Mobile Olympijského běhu 2019

Stejně jako v předchozích letech, i letos se Český olympijský výbor obrací na sokolské organizace s nabídkou možnosti pořádání závodů T-Mobile Olympijského běhu. Ten se bude konat tradičně jako součást oslav mezinárodního Olympijského dne, v letošním roce ve středu 19. června 2019. Oslavy budou v letošním roce významnější i vzhledem k 120letému výročí založení Českého olympijského výboru.

Historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice

Florbalisté Sokola Pardubice I dosáhli historického úspěchu: v Olomouci ve finále florbalového poháru zdolali FBC Liberec 4:3 a poprvé v historii tak mohli zvednout nad hlavu trofej pro pohárového vítěze.

Všechny aktuality

<<  Březen 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více