Předseda Senátu a starostka ČOS ocenili zahraniční sokolské organizace

Zástupci nejvýznamnějších zahraničních sokolských organizací převzali v úterý z rukou předsedy Senátu Milana Štěcha a starostky České obce sokolské ocenění za udržení a propagaci sokolských myšlenek a dobrého jména České republiky.

Sokolové uctili památku svých hrdinů při Památném dni sokolstva

Na desítkách míst po celé republice uctili v pondělí 8. října sokolové památku tisíců členů sokolského hnutí, kteří přinesli nejvyšší oběti při obraně svobody českého a slovenského národa a demokratických a humanistických ideálů, na nichž byl Sokol založen. Tradičního pietního aktu v Tyršově domě se pak zúčastnily nejvyšší činovníci České obce sokolské a jejich hosté z řad představitelů státu, sportovních a společenských organizací. S pozdravem vystoupil i velvyslanec Slovenska v ČR Peter Weiss.

Aktuální vydání časopisu Sokol s přílohou ke sletu

První posletové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo, obsahuje vedle řady zajímavých zpráv o dění v Sokole i osmistránkovou přílohu, všitou uprostřed časopisu, která přináší ohlédnutí za XVI. všesokolským sletem – přináší řadu zajímavých čísel i ohlasy známých osobností. Součástí vydání jsou rovněž Vzdělavatelské listy s tématem Sokolská stráž v roce 1918 a Metodické listy pojednávající o pohybových hrách.

Víkend otevřeného Tyršova domu - v sobotu Noc sokoloven, v neděli Open House

Zatímco v sobotu 29. září budou v Tyršově domě otevřena všechna sportoviště, v neděli se otevřou i ostatní části včetně historických prostor v Michnově paláci. Stane se tak v rámci akce Open House u příležitosti oslav 100. výročí vzniku republiky.

Noční Fit běh Petřínem – tajemným parkem s atletickým trenérem

Jedním z vrcholů programu #Be Active Noci sokoloven v sobotu 29. září 2018 bude noční běh parkem s nejkrásnějšími výhledy na Prahu - noční Fit běh Petřínem. Je určen těm, kteří mají rádi běhání, i těm, kteří mají rádi Prahu.

Noc sokoloven ještě nekončí, vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě

Letošní Noc sokoloven vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě akcí Be Active Night, při níž se sídlo Sokola otevře všem, kteří si chtějí zasportovat, o sportu se něco dozvědět nebo jen aktivně trávit sobotní večer. Zasportovat si přijdou i současní i bývalý vynikající sportovci, například atlet Jan Kudlička (5. místo na OH 2016), beachvolejbalistka Kristýna Kolocová-Hoidarová (4. místo OH 2012) nebo atlet Štěpán Janáček ( OH 2000, 2004, 2008).

Sokolovny znovu otevřou brány veřejnosti, letos ve dvou hlavních termínech

Už počtvrté se v druhé polovině září otevřou brány sokoloven ve všech regionech České republiky. Celorepublikový den s historií a architekturou Sokola si dává za cíl seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí, okolo kterých lidé každý den chodí, ale kam kromě místních sokolů a dalších sportovců málokdo vkročí.

Sokol Roztoky u Prahy otevřel zrekonstruovaný atletický stadion

Na začátku byla situace, kterou zná mnoho sokolských jednot. Chátrající sportoviště neumožňující rozvoj jednoty a především nabírání nových členů, přestože zájem by byl veliký. Na konci je tentokrát happy end – zrekonstruovaný sokolský atletický areál, který bude sloužit všem občanům města a také zaměstnancům místních firem. Způsob, jakým toho Sokol Roztoky dosáhl, může být inspirací i pro další jednoty, které řeší obdobný problém.

Noc sokoloven v Tyršově domě v Praze

Plavání v nejstarším bazénu v Praze zdarma, prohlídky, workshopy a loutková představení pro děti. Navštivte v pátek opět Tyršův dům! Jeho počátky, dnešního sídla České obce sokolské, sahají až do středověku. Za svou existenci prošel několika přestavbami a přístavbami a mnohokrát změnil majitele. V rámci čtvrtého ročníku Noci sokoloven máte jedinečnou možnost tyto prostory, z nichž některé části zůstávají oku široké veřejnosti během roku skryty, navštívit! Tyršův dům se zájemcům otevře v pátek 21. září v 17 hodin a rozhodně je na co se těšit!

Proběhl první termín Noci sokoloven 2018

V pátek 21. září se již počtvrté široké veřejnosti otevřely brány sokoloven po celé republice. Nechyběl samozřejmě ani Tyršův dům. Po roce se zase konala Noc sokoloven. Program na jednotlivých místech byl opět pestrý, od soutěží a her pro děti, přes prohlídky sokoloven, výstavy, opékání špekáčků, až po přespání přímo v tělocvičně. Aby měli zájemci lepší přehled o tom, do které sokolovny to mají nejblíž, spustili jsme nový web sokolskepamatky.eu s přehledem všech jednot zapojených do letošního ročníku. A bylo z čeho vybírat! Vždyť se přihlásilo na 115 jednot!

Všechny aktuality

<<  Listopad 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více