Aktuality

Bratr Benda popřál Českým lvům sokolského ducha

Výraznou sokolskou stopu neslo vyhlašování výročních filmových cen Český lev 2019. Hlavní cenu, tedy Cenu za nejlepší film, přišel na pódium vyhlásil bratr Miroslav Benda (87 let) z Křenovic, mj. hrdina loňského dokumentární filmu Dobrý život sokola Bendy. A o svém nejnovějším dobrodružství vyprávěl, jak je jeho zvykem – zapáleně, s nadhledem a humorem.

Šermířská esa míří do Brna na Sokol Cup

Milovníci šermu se mohou těšit na špičkové výkony domácích i zahraničních šermířů – o blížícím se víkendu 23. a 24. března zavítají do Brna na Sokol Cup mimo jiné český olympionik Alexandr Choupenitch, jeho reprezentační kolega Jan Krejčík, největší naděje českého fleretu Marek Toušek, ze zahraničí Chorvat Petar Files či Bělorusové Uladzislau Lahunou a Uladzislau Kurylovich. Mezi ženami jsou favoritkami Rusky Maria Melnikova a Bella Kulaeva.

Sokolové otevřeli zrekonstruovanou sokolovnu v Poříčí nad Sázavou

Několik set členů Sokola a občanů z Poříčí nad Sázavou i ze širokého okolí se stalo prvními uživateli nově zrekonstruované poříčské sokolovny. Do posledního místa zaplněný hlavní sál byl v sobotu večer svědkem slavnostního přestřižení pásky, přehlídky sokolských souborů ze středních Čech, koncertu a například i předvedení živého obrazu, který režíroval místní sokol, herec Jakub Kohák.

XI. národní přehlídka sokolských divadel Lázně Toušeň 2019 s možností zájezdu

Již pojedenácté se do sokolovny v Lázních Toušeni sjedou sokolští divadelníci z celé republiky. V dubnu a květnu se tu koná XI. národní přehlídka sokolských divadel. Na začátku června navíc vystoupí herci Divadla pod Petřínem s dalšími sokolskými soubory s úspěšným představením Naši furianti, které bylo nastudováno pro XVI. všesokolský slet 2018. Pokud patříte mezi divadelní nadšence, nenechte si XI. národní přehlídku sokolských divadel ujít!

Bratr František Pecháček čestným občanem Prahy 5

Sokol, autor legendární sletové skladby Přísaha republice, odbojář, hrdina František Pecháček, umučený nacisty, se stal čestným občanem Prahy 5. Ocenění převzal jeho prasynovec p. Ilja Pecháček. Manželé Pecháčkovi bydleli v Praze 5 v ulici Jindřicha Plachty 3, což připomíná pamětní deska umístěná na domě.

Pražský Tajtrlík již popatnácté zve na loutkářskou přehlídku

Ve Švehlově sokolovně v Praze Hostivaři se předposlední březnový víkend uskuteční již patnáctý ročník přehlídky amatérských loutkářských souborů Pražský Tajtrlík.

Sokolská kapka krve - výsledky za rok 2018

Zveřejněné výsledky soutěže Sokolská kapka krve za rok 2018 přinesly potěšitelnou informaci: počet sokolských dárců krve roste. V roce 2018 počet odběrů krve vzrostl na 400 (v předchozím roce to bylo 320) a rovněž vzrostl počet dárců – ze 117 v roce 2017 na 151 v roce 2018.

Vyhlášení fotografických soutěží pro mládež a pro seniory

Komise pro práci s mládeží a seniory vyhlásila dvě fotografické soutěže: jednu pro mládež, druhou pro seniory, obě s názvem Sokolské okamžiky. Obě soutěže mají termín odevzdání do 15. dubna 2019. Jak již napovídá téma „Život v Sokole“, fotit lze například cvičení, výlety, soutěže apod, nebo lze zaslat i vzpomínkové fotky na XVI. všesokolský slet.

Únorové vydání časopisu Sokol

První měsíce letošního roku byly v Sokole na události bohaté. Připomenuli jsme si již 157. výročí založení Sokola, na Slovensku oslavili 100 let od založení Bratislavské župy Masarykovy a Sokola Bratislava, uskutečnily se přebory v alpském lyžování i další akce na zasněžených horách, na zhruba stovce míst po celé republice se konaly sokolské šibřinky, bály a plesy… o tom všem a mnohém dalším si můžete přečíst v únorovém vydání časopisu Sokol.

Beseda ke knize Nebylo jim souzeno žít

Tělocvičná jednota Sokol Libeň zve na besedu Heleny Rezkové a Pavlíny Špatenkové, autorek knihy "Nebylo jim souzeno žít". Beseda se koná 29. března 2019 od 19.00 hodin v sokolovně v Libni – Zenklova 2/37, Praha 8. V knize je 160 příběhů sokolů a sokolek z oblasti severovýchodních Čech, popravených a umučených za 2. světové války.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2018  >>

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více