Vyšlo listopadové vydání časopisu Sokol

Časopis Sokol ve svém listopadovém elektronickém vydání přináší řadu zajímavých zpráv a informací: o podzimním zasedání Výboru ČOS a oceněných sestrách a bratrech, o srazu župních náčelníků a náčelnic, o srazu župních zdravotníků (na němž se vedle dalších informací hovořilo rovněž o zdravotním zajištění sletu). Nechybí samozřejmě sportovní zprávy – ať již z oblasti sportovní všestrannosti, tak z oblasti výkonnostního a vrcholového sportu. Náčelník ČOS Petr Svoboda hovoří ve svém úvodním slově a přípravách na XVI. všesokolský slet.

Starostka ČOS podepsala Memorandum o spolupráci s Ministerstvem obrany ČR

Starostka České obce sokolské Hana Moučková podepsala v úterý 14. listopadu Memorandum o spolupráci mezi ČOS a Ministerstvem obrany ČR. Byla tak stvrzena dosavadní úzká vzájemně prospěšná činnost a vytvořen prostor pro rozvoj a rozšiřování další spolupráce.

Kalendář České obce sokolské na rok 2018

Stolní týdenní kalendář je k dispozici v prodejně ČOS v Tyršově domě. Objednávat lze na pbendova@sokol.eu nebo tel. 257 007 288 nebo 257 007 265.

Pozvánka na turnaj pro volejbalové „veterány“

Mezinárodní volejbalová asociace veteránů – International Veteran Volleyball Association (IVVA) – pořádá v příštím roce od 21. 6. do 24. 6. v Ostravě Mezinárodní volejbalový turnaj veteránů. Tento turnaj je příležitostí i pro sokolská volejbalová družstva, která by se do něj chtěla přihlásit.

Aktuální informace k článku v říjnovém vydání časopisu Sokol

V říjnovém vydání časopisu Sokol jsme uvedli nepřesnou informaci týkající se podmínek, za nichž lze čerpat finance z dotačního titulu MŠMT na údržbu a provoz sportovišť Program IV. Nepřesnost byla způsobena tím, že MŠMT oznámilo změnu v těchto podmínkách krátce poté, co bylo říjnové číslo časopisu Sokol distribuováno.

Reakce České obce sokolské na zavádějící článek na serveru Seznam.cz

Česká obec sokolská se dnes ohradila proti zavádějícímu článku, který vyšel na serveru Seznam.cz pod názvem „Po Peltově kauze nedá stát fotbalovým klubům na údržbu nic, raději nasype sokolům“. Text redaktora Luďka Mádla může budit dojem, že Česká obec sokolská získala výhodu na úkor jiných sportovních subjektů. Česká obec sokolská takové tvrzení důrazně odmítá a už požádala redakci serveru Seznam.cz, aby vyznění článku upravilo.

Vyvrcholily oslavy 150 let vídeňského Sokola

O víkendu 20.–22. října vyvrcholily ve Vídni oslavy 150. výročí vzniku první sokolské jednoty v Rakousku, Sokola Vídeňského. Bohatého programu oslav se zúčastnili starostka České obce sokolské a Světového svazu sokolstva Hana Moučková a představitelé členských organizací Světového svazu sokolstva, velvyslanec ČR v Rakousku Jan Sechter a další významní hosté. Členy Světového svazu sokolstva přivítal na radnici v první den oslav starosta Vídně Michael Häupl, který také poskytl záštitu sobotnímu gala večeru.

Starostka ČOS popřála českým musherům mnoho zdaru na blížícím se mistrovství Evropy

Před nadcházejícím mistrovstvím Evropy Evropské canicrossové federace v canicrossu, bikejöringu a scooteru, neboli v individuálních museherských disciplínách (závody psích spřežení) v Itálii se v Tyršově domě v Praze setkali starostka ČOS Hana Moučková a předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový se zástupci českých reprezentantů v tomto sportu.

Přehlídka pódiových skladeb open v Ostravě již tento víkend

První prosincová sobota bude patřit v ostravském Sportovním areálu Varenská tanečním a gymnastickým příznivcům a sportovcům. Odpoledne vystoupí na přehlídce pódiových skladeb sedm týmů z České republiky a Slovenska.

Sokolské oběti při Památném dni sokolstva uctili předseda Poslanecké sněmovny i ministr kultury

Za přítomnosti představitelů státu a zástupců sportovních a společenských organizací si v neděli 8. října Česká obec sokolská připomenula památku všech členů, kteří ve více než 155leté historii Sokola položili své životy za svobodu a demokracii. Vzpomínkové akce se při příležitosti tohoto dne konaly rovněž v řadě sokolských žup a sokolských tělocvičných jednot.

Všechny aktuality

<<  Prosinec 2016  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více