Aktuality

Senátoři podporují Památný den sokolstva jako významný den ČR

Řada senátních klubů i jednotlivých senátorů již vyjádřila starostce České obce sokolské Haně Moučkové podporu pro legislativní návrh, který zařazuje Památný den sokolstva 8. října do kalendáře významných dnů České republiky. Reagovala tak i na řadu dopisů s žádostí o podporu, které do Senátu dorazily od členů Sokola i ze sokolských jednot. Horní komora by měla o Památném dnu rozhodnout na konci ledna.

Začíná sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek

S prvními zimními dny a měsíci přichází do tělocvičných jednot a do sokoloven již „tradiční veselí” – začíná sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek, jejich pořádání je v řadě sokolských jednot již dlouholetou tradicí. Přinášíme přehled konání některých z nich.

Nabídka k pořádání T-Mobile Olympijského běhu 2019

Stejně jako v předchozích letech, i letos se Český olympijský výbor obrací na sokolské organizace s nabídkou možnosti pořádání závodů T-Mobile Olympijského běhu. Ten se bude konat tradičně jako součást oslav mezinárodního Olympijského dne, v letošním roce ve středu 19. června 2019. Oslavy budou v letošním roce významnější i vzhledem k 120letému výročí založení Českého olympijského výboru.

Historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice

Florbalisté Sokola Pardubice I dosáhli historického úspěchu: v Olomouci ve finále florbalového poháru zdolali FBC Liberec 4:3 a poprvé v historii tak mohli zvednout nad hlavu trofej pro pohárového vítěze.

Předplatné časopisu Sokol v roce 2019

Stejně jako v předchozích letech, i na rok 2019 je možné předplatit si tištěné vydání časopisu Sokol. Výše předplatného zůstává v nezměněné výši, tedy 196,- Kč (pro zahraničí + 4x poštovné). Časopis bude vycházet obdobně jako v roce 2018 – první dvě vydání ve čtvrtletí jsou elektronická, poslední měsíc ve čtvrtletí vychází v tištěné podobě. V létě vycházejí dvě dvojčísla – červen/červenec a srpen/září. Předplatné se tedy týká čtyř tištěných vydání (březen, červen, září, prosinec).

Prosincové vydání časopisu Sokol přeje úspěšný nový rok 2019

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila zákon, který vyhlašuje Památný den sokolstva významným dnem České republiky. Hradní stráž oslavila 100. výročí svého vzniku – sokolové tehdy byli u toho, a tak je samozřejmé, že zástupci ČOS byli mezi prvními gratulanty. Stoleté jubileum slavili i bratři a sestry na Slovensku – vznik první sokolské jednoty v zemi, a to ve Skalici. A mnoho dalších zpráv o dění v Sokole – to je prosincové vydání časopisu Sokol, které vyšlo v týdnu před vánočními svátky.

Poslanecká sněmovna schválila Památný den sokolstva jako významný den ČR

Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona, který zařazuje Památný den sokolstva mezi významné dny České republiky. Pro se vyslovilo 170 poslanců všech parlamentních stran, 12 poslanců se zdrželo, nikdo nebyl proti. Novela byla schvalována ve zrychleném řízení, tedy nyní bude návrh předložen přímo do Senátu a pokud bude schválen, následně bude předložen k podpisu prezidentovi.

Rekonstrukce příjezdu T. G. Masaryka do vlasti za účasti sokolů

České dráhy, Československá obec legionářská, Národní technické muzeum a Hlavní město Praha připravily rekonstrukci příjezdu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka z exilu zpět do vlasti. Z rakousko-českých hranic do Prahy budou vypraveny dva vlaky. Než projede v sobotu 22. prosince Masaryk v podání herce Otakara Brouska Prahou, navštíví ve zvláštním vlaku trasu svého návratu z Horního Dvořiště přes České Budějovice, Veselí nad Lužnicí, Tábor a Benešov. Na mnoha místech trasy a samozřejmě poté v Praze se setkáte také se sokoly.

Česká obec sokolská darovala Hradní stráži stuhu na prapor

Dne 7. prosince 2018 připnula starostka České obce sokolské Hana Moučková na prapor Hradní stráže pamětní stuhu. Stalo se tak symbolicky při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Hradní stráže, jejíž kořeny jsou neodmyslitelně spjaty právě se sokolským hnutím. Slavnostní události na III. nádvoří Pražského hradu se také zúčastnil člen předsednictva Vzdělavatelského odboru a zástupce ředitele VHÚ bratr Michal Burian, který s myšlenkou udělení stuhy Hradní stráži přišel. On i sestra starostka jako poděkování dostali pamětní medaili Hradní stráže.

Listopadové vydání časopisu Sokol plné informací

Podpora vyhlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR, posletová setkání, úspěchy sokolských sportovců a významné sportovní soutěže ČOS, kalendář vzdělávacích akcí Ústřední školy ČOS v roce 2019 – to vše a mnohé další jsou zprávy, které přináší listopadové vydání časopisu Sokol.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Únor 2018  >>

1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více