Aktuality

Olympionici si v Michnově paláci vyzvedávají olympijskou kolekci a další vybavení

Necelý měsíc před zahájením zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu poskytl Tyršův dům v Praze zázemí českým olympionikům – v historických prostorách Michnova paláce si od 19. ledna začali vyzvedávat olympijskou kolekci a další vybavení pro XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu.

Termíny a místa konání župních, krajských a oblastních sletů

Celkem na 37 místech po celé republice se v květnu a červnu 2018 budou konat oblastní, župní a krajské slety. Přinášíme jejich aktuální přehled.

T-Mobile Olympijský běh: Připojte se k oslavě Olympijského dne pohybovou aktivitou!

Česká obec sokolská již třetím rokem spolupracuje s Českým olympijským výborem na projektu T-Mobile Olympijský běh, který je oslavou mezinárodního Olympijského dne. Letošní běh se koná ve středu 20. června 2018. Připojte se i vy k této největší běžecké akci v ČR a rozmnožte počet sokolských jednot, které uspořádají běh v rámci tohoto projektu.

Projekt Svět nekončí za vrátky přijaly mateřinky i děti s nadšením

Již dlouho a často se v médiích hovoří o tom, že zdravotní kondice českých dětí není dobrá a dětská obezita je stále rozšířenějším jevem. Sokol o problému jen nemluví, ale nabízí i řešení. A začíná už s dětmi v mateřských školách. Pro ty je určena nová cvičební metoda Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky, jejíž autorkou je sestra Věra Smejkalová. Položili jsme jí proto několik otázek.

Časopis Sokol v roce 2018 a jeho předplatné

Stejně jako v předchozích letech, i na rok 2018 je možné předplatit si tištěné vydání časopisu Sokol. Výše předplatného zůstává v nezměněné výši a předplatné je potřeba objednat nejpozději do polovina března 2018. Součástí tištěného časopisu budou rovněž přílohy Vzdělavatelské listy, Metodické listy a v prvním pololetí 2018 také speciální příloha Sletový magazín.

ČEPS generálním partnerem sletu i České obce sokolské

Výborná zpráva dorazila do České obce sokolské na konci listopadu – společnost ČEPS, a.s., se rozhodla podpořit XVI. všesokolský slet 2018 a stát se jeho generálním partnerem. Zároveň bude společnost ČEPS, a.s. v pozici generálního partnera ČOS podporovat i další aktivity sokolského hnutí.

Vychází prosincové vydání časopisu Sokol

Poslední vydání časopisu Sokol v kalendářním roce 2017 přináší čtenářům opět řadu zajímavých informací – starostka ČOS Hana Moučková ve Slově úvodem ve stručnosti rekapituluje některé momenty právě končícího roku, o partnerství s Českou obcí sokolskou hovoří Jan Kalina, předseda představenstva akciové společnosti ČEPS, časopis přibližuje premiéru divadelní hry Naši furianti a přináší další zprávy o dění v sokolských jednotách a župách.

Ústřední škola zveřejnila program akcí na rok 2018

Ústřední škola České obce sokolské zveřejnila program vzdělávacích akcí na rok 2018. Chcete si vyzkoušet něco nového a získat inspiraci do cvičení? Vyberte si některý z nabízených jednodenních seminářů. Láká Vás stát se cvičitelem? Přihlaste se na dvou- a vícevíkendové školení.

Starostka ČOS podepsala Memorandum o spolupráci s Ministerstvem obrany ČR

Starostka České obce sokolské Hana Moučková podepsala v úterý 14. listopadu Memorandum o spolupráci mezi ČOS a Ministerstvem obrany ČR. Byla tak stvrzena dosavadní úzká vzájemně prospěšná činnost a vytvořen prostor pro rozvoj a rozšiřování další spolupráce.

Všechny aktuality

<<  Únor 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více