Aktuality

Koncem dubna budou vyhlášen nejúspěšnější sportovci a trenéři České obce sokolské

Sportovci České obce sokolské, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali jak Sokol ve vrcholových domácích soutěžích, tak Českou republiku na mistrovstvích Evropy či světa a v dalších mezinárodních soutěžích, budou slavnostně oceněni ve čtvrtek 26. dubna 2018 od 16.30 hod. v aule Tyršova domu v Praze. Právě zde budou vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2017. Vyhlášení se koná pod záštitou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

V brněnské Olympii se o víkendu bude cvičit, šplhat i zpívat

Přehlídku sportovních i uměleckých zájmových organizací z Jižní Moravy připravili při příležitosti blížícího se všesokolského sletu na nadcházející víkend jihomoravští sokolové. Uskuteční se v sobotu 21. 4. od 10:00 v nákupním centru Olympia. Součástí přehlídky letos bude tradiční, už 9. ročník populárního závod Šplh v Olympii s mezinárodní účastí.

ČOS partnerem doprovodného programu veletrhu For Kids

Na pražském výstavišti PVA Expo Letňany se 12. –15. dubna uskutečnil další ročník veletrhu For Kids s lákavou nabídkou potřeb pro děti a výbavy pro miminko. S veletrhem byl spojen bohatý doprovodný program, včetně velkorysé sokolské prezentace.

Vyšlo březnové vydání časopisu Sokol

Významné události, jako slavnostní zasedání Výboru ČOS k 100. výročí republiky či sletové přípravy a mnohé další, které se odehrály v březnu, přináší aktuální březnové vydání časopisu Sokol, jehož součástí jsou rovněž přílohy Sletový magazín a Vzdělavatelské listy.

Breakdance na pomezí tance a sportu

V našem seriálu o netradičních sportech, kterým se můžete věnovat v Sokole, se dne se podíváme na „hranice žánrů“. Představíme si disciplínu na pomezí sportu a tance – breakdance. Jde sice především o sport pro mladé, přesto ale i break dance už má své vrcholné světové akce.

Klub Bedřicha Šupčíka přivítal čtyři nové členy

Memoriál Bedřicha Šupčíka vzpomíná na našeho prvního československého olympijského vítěze, kterým se roce 1924 stal sokolský gymnasta Bedřich Šupčík. Na olympijských hrách v Paříži nenašel přemožitele ve šplhu na osmimetrovém laně. Šplhalo se bez přírazu se startem ze sedu. Ke zdolání této vzdálenosti Šupčík potřeboval pouze 7,20 s.

Společná výzva ministru školství k financování sportu z Programu IV

Česká obec sokolská, Česká unie sportu, Sdružení sportovních svazů ČR, Svaz měst a obcí a senátoři Senátu PČR zaslali naléhavý dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy Robertu Plagovi týkající se vyhlášení a uvolnění programů podpory sportu pro údržbu, provoz a obnovu sportovních zařízení v roce 2018. Tyto programy nebyly dosud vyhlášeny.

Slavnostní zasedání Výboru ČOS k 100. výročí republiky

Přesně sto let od bitvy u Bachmače, která byla určující pro další osud československých legií v Rusku, se ve starobylém Karolinu konalo slavnostní zasedání Výboru České obce sokolské k 100. výročí založení republiky a XVI. všesokolskému sletu v Praze.

Oficiální plakát XVI. všesokolského sletu 2018

V minulých dnech byl veřejnosti představen oficiální plakát XVI. všesokolského sletu 2018 a z něj vycházející doplňkový vizuální styl.

Parkour více než nový sport

Hledáte sport na čerstvém vzduchu, který vám vybrousí postřeh, rozvine obratnost a naučí vás znovu se radovat z čistého pohybu a dokonalosti lidského těla? Dejte se na parkour – moderní a osobitý sport pohlcující napříč planetou nejen dnešní mládež.

Všechny aktuality

<<  Únor 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více