Bazén v Tyršově domě opět otevřen

Po uzavření bazénu Tyršova domu, vynuceném technickými důvody způsobenými přívalovými dešti, je bazén od pondělí 18. června 2018 opět otevřen. Děkujeme za pochopení.

Sokol Paříž je laureátem Ceny Gratias agit 2018

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický udělil 8. června 2018 ve Velkém sále Černínského paláce Cenu Gratias agit, která bylo letos předána 14 laureátům. Mezi nimi je rovněž Sokol Paříž. Pařížští sokoli byli u zrodu československých legií, když společně se členy spolku Rovnost vytvořili legendární rodu Nazdar.

Frisbee v Sokole, to je Sokol 3SB

Že ten sport ještě neznáte a jeho název možná slyšíte poprvé v životě? Není to žádná ostuda. Frisbee je skutečně pořád ještě mladé a málo známé sportovní odvětví, ale v Sokole už má svoje obdivovatele a aktivní hráče. V dresu českobudějovického Sokola 3SB dokonce nastupují v domácích i evropských soutěžích.

Rekreační středisko ČOS Drhleny vás zve k návštěvě

Rekreační zařízení ČOS Drhleny v Českém ráji nabízí rekreace jak rodinné, tak skupin s dětmi, školy v přírodě či různá školení.

Společný postup při ochraně osobních údajů – GDPR

Česká obec sokolská, Český olympijský výbor, Česká unie sportu a další střešní organizace přijaly společný postup při aplikaci Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU – obecné nařízení k ochraně osobních údajů - GDPR, které vstoupilo v platnost 25. května 2018. O tomto společném postupu informuje sokolské župy a tělocvičné jednoty otevřený dopis starostky ČOS Hany Moučkové a jednatele ČOS Josefa Těšitele. Dopis obsahuje řadu užitečných příloh a vzorů.

Na lyže můžete vyrazit i v létě

Lyžování už dávno nemusí být jen zimním sportem. Travní lyžování se úspěšně rozvíjí i u nás a je jedním z řady méně tradičních sportů, kterým se můžete věnovat v Sokole. I když zatím jenom v Předklášteří…

Květnové vydání časopisu Sokol ve „sletovém rytmu“

Zpravodajství ze sportovních sletových soutěží, informace a fotografie ze sletů v regionech – to jsou zprávy, které dominují květnovému vydání časopisu Sokol i Sletového magazínu. Přináší samozřejmě i mnohé další zajímavé informace z dění v ČOS a v sokolských jednotách a o úspěších sokolských sportovců.

Největší slety se tento víkend odehrají v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě

Největší ze série krajských a oblastních sletů, které nás čekají tento víkend, se budou konat v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě. Účast na každém z nich se bude pohybovat minimálně kolem tisícovky cvičenců, v Hradci dokonce kolem dvou tisíc. Na diváky opět čeká spousta atraktivních doprovodných akcí.

Zálesácký závod zdatnosti vás prověří ve všech směrech

Na 20 disciplín si mohli vyzkoušeli účastníci zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ), který organizoval Sokol v květnu v malebném okolí jihočeské Třeboně. Jde o jednu z nejkomplexnějších aktivit, kterým se můžete v Sokolu věnovat - vyzkoušíte si různé sporty, transport zraněného, orientaci v terénu a vyznat se musíte třeba i v historii Sokola, vlastivědě nebo správně odhadovat míry a váhy.

Na sletové soutěži v plážovém volejbalu byly k vidění napínavé zápasy

Celkem 30 dvojic mužů a 22 dvojic žen se v areálu Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě postaralo o víkendu 18.–20. května o napínavé zápasy v plážovém volejbalu. Sokol Brno I zde pořádal sletovou soutěž – letní pohár mužů a žen v plážovém volejbale, který se tak stal součástí série soutěží pořádaných v rámci letošního XVI. všesokolského sletu.

Všechny aktuality

<<  Červenec 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více