Aktuality

Poslanecká sněmovna schválila Památný den sokolstva jako významný den ČR

Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona, který zařazuje Památný den sokolstva mezi významné dny České republiky. Pro se vyslovilo 170 poslanců všech parlamentních stran, 12 poslanců se zdrželo, nikdo nebyl proti. Novela byla schvalována ve zrychleném řízení, tedy nyní bude návrh předložen přímo do Senátu a pokud bude schválen, následně bude předložen k podpisu prezidentovi.

Česká obec sokolská darovala Hradní stráži stuhu na prapor

Dne 7. prosince 2018 připnula starostka České obce sokolské Hana Moučková na prapor Hradní stráže pamětní stuhu. Stalo se tak symbolicky při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Hradní stráže, jejíž kořeny jsou neodmyslitelně spjaty právě se sokolským hnutím. Slavnostní události na III. nádvoří Pražského hradu se také zúčastnil člen předsednictva Vzdělavatelského odboru a zástupce ředitele VHÚ bratr Michal Burian, který s myšlenkou udělení stuhy Hradní stráži přišel. On i sestra starostka jako poděkování dostali pamětní medaili Hradní stráže.

Listopadové vydání časopisu Sokol plné informací

Podpora vyhlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR, posletová setkání, úspěchy sokolských sportovců a významné sportovní soutěže ČOS, kalendář vzdělávacích akcí Ústřední školy ČOS v roce 2019 – to vše a mnohé další jsou zprávy, které přináší listopadové vydání časopisu Sokol.

Odešla královna fair play Věra Růžičková

V sobotu 24. listopadu zasáhla Českou obec sokolskou i celou sportovní veřejnost smutná zpráva: ve věku 90 let zemřela sestra Věra Růžičková. Sestra Růžičková je nesporně nejen sokolskou, ale také českou sportovní legendou. Patří mezi málo těch osobností, které svůj život zasvětily sportu, olympijské myšlence a Sokolu, na jehož obnově a následně rozvoji se po roce 1990 výrazně podílela.

Osobnosti podporují prohlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR

Řada politiků i osobností z kulturní i akademické oblasti už vyjádřila podporu návrhu zákona na prohlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR. Legislativní úpravu, která by 8. říjen do kalendáře významných dnů zařadila, budou poslanci posuzovat zřejmě již na prosincové schůzi Poslanecké sněmovny.

Česká obec sokolská na Dětské planetě

Česká obec sokolská ve spolupráci s INCHEBA EXPO PRAHA, člen skupiny ABF, Vás srdečně zve na blížící se veletrh Dětská planeta, který se každoročně koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích, letos od pátku 30. 11. do neděle 2. 12. Česká obec sokolská se bude na tomto veletrhu, jehož doprovodného programu je partnerem, prezentovat svojí gymzónou pro děti každého věku a vystoupeními dětí z oddílů našich jednot.

Skladatel Jaroslav Uhlíř a další kmotři pokřtili Sletový památník

Sletový památník, kniha mapující dění spojené s přípravami a průběhem XVI. všesokolského sletu 2018, má za sebou slavnostní křest. Jeho kmotry se stali například skladatel Jaroslav Uhlíř, akademický malíř Stanislav Diviš, sletoví fotografové Markéta Navrátilová a Václav Pancer a samozřejmě starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Sletový památník a kalendáře na rok 2019 v prodejně v Tyršově domě

Od konce října je v prodeji Sletový památník s názvem "100 let republiky a XVI. všesokolský slet", v první polovině listopadu se také do prodeje dostávají sokolské kalendáře na rok 2019 – stolní a nástěnný – a sletové DVD. Objednat si je zájemci mohou na e-mailu pbendova@sokol.eu nebo na telefonu 257 007 288 nebo 257 007 265.

Na Velkou cenu Sokola v akrobatickém rokenrolu přijelo 200 sportovců ze tří zemí

Na 200 sportovců z Česka, Polska a Slovenska přijelo v sobotu 3.11. proběhl do sportovní hale Věry Čáslavské v Černošicích, kde se konal již 21. ročník Velké ceny Sokola v akrobatickém rock and rollu. Velká cena Sokola letos patří mezi osm nejvýznamnějších soutěží ČOS.

Vyšlo říjnové vydání časopisu Sokol

Účast České obce sokolské a sokolů na celorepublikových oslavách 100. výročí vzniku Československa, pietní akce v Památný den sokolstva, rekordní účast jednot zapojených do Noci sokoloven, pestré akce projektu Spolu v pohybu, ale také úspěchy sokolských sportovců na mezinárodních kolbištích – to vše a mnohé další zprávy obsahuje říjnové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Únor 2018  >>

1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více