Klub Bedřicha Šupčíka přivítal čtyři nové členy / 29.03.2018

Memoriál Bedřicha Šupčíka vzpomíná na našeho prvního československého olympijského vítěze, kterým se roce 1924 stal sokolský gymnasta Bedřich Šupčík. Na olympijských hrách v Paříži nenašel přemožitele ve šplhu na osmimetrovém laně. Šplhalo se bez přírazu se startem ze sedu. Ke zdolání této vzdálenosti Šupčík potřeboval pouze 7,20 s.

Právě jeho památku připomněl sobotu 24. března v Příbrami již 24. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka, který umožňuje vstoupit do prestižního Klubu Bedřicha Šupčíka. Vstupenkou do tohoto společenství je pokoření Šupčíkova vítězného času z olympijských her. Klub se letos rozrostl o čtyři nové členy, kterými jsou Filip Řezníček a Matěj Cigl ze Sokola Brno I, Martin Szabó ze Sokola Poděbrady a Martin Vacek ze Sokola Libčice nad Vltavou. Od roku 1993 vstoupilo do klubu 32 závodníků.

Ve třech kategoriích letos soutěžilo 58 závodníků. V mužích nenašel přemožitele Patrik Valut ze Sokola Praha Libeň. Jeho vítězný čas na osmimetrovém laně má hodnotu 6,12 s. Nutno podotknout, že sám Bedřich Šupčík by v Příbrami obsadil až desátou příčku! Mezi dorostenci, kteří šplhají na laně dlouhém 4,5 m, zvítězil Patrikův mladší bratr Marek. Lano vyšplhal v čase 3,12 s V kategorii masters závodí na laně dlouhém osm metrů muži nad padesát let. Nejcennější trofej v této kategorii si s pěkným časem 9,66 s z Příbrami odvezl Ladislav Kubeček z Maratonstavu Úpice.