Největší slety se tento víkend odehrají v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě / 30.05.2018

Největší ze série krajských a oblastních sletů, které nás čekají tento víkend, se budou konat v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě. Účast na každém z nich se bude pohybovat minimálně kolem tisícovky cvičenců, v Hradci dokonce kolem dvou tisíc. Na diváky opět čeká spousta atraktivních doprovodných akcí.

Hlavní cvičení krajského sletu v Děčíně se uskuteční v basketbalové hale v Maroldově ulici. 11 choreografií se zde 2. června představí od 14:30. Ještě před tím odstartuje ve 13 hodin od sochy Miroslava Tyrše na Smetanově nábřeží atraktivní sokolský průvod. Krajského sletu, který se v Děčíně koná opět po šesti letech, se má zúčastnit na devět stovek cvičenců z celého regionu, zastoupené budou všechny generace, od dětí až po seniory. Hlavním cílem sportovního setkání na krajské úrovni je pro sokoly z Ústeckého kraje sladit jednotlivé organizace v sehraný v perfektně fungující celek, ve kterém vyniknou všechny efekty pódiových skladeb.

Na Královéhradecku viděla veřejnost poprvé skladby nacvičované pro XVI. všesokolský slet již 19. května ve Dvoře Králové, minulý týden se konal župní slet v Jičíně a tuto neděli tak bude v Hradci Králové na programu „generálka na Prahu“. Očekává se rekordní účast, oproti minulým 1400 cvičenců by jich letos mělo být kolem 2000. V Hradci se daří překonávat i tradiční rivalitu s Pardubicemi – mnoho cvičenců z Hradce Králové se bude účastnit i krajského sletu v Pardubicích a naopak. Na stadionu Sokola na Eliščině nábřeží v Hradci se představí od 13.30 dvanáct hromadných skladeb. Cvičit budou především členové Sokola ze tří žup Královéhradeckého kraje, doplní je i cvičenci z dalších krajů a sportovních organizací.

Krajský slet v Ostravě bude slavnostně zahájen v sobotu ve 14.00 průvodem od Čapkovy sokolovny po Sokolské třídě na Masarykovo náměstí, kde proběhnou od 15.00 prezentace sportovní činnosti kombinované s kulturními vystoupeními a závěrečným koncertem skupiny Sousedi a slovenského hosta, skupiny THE NOW. Od 19 hodin vystoupí Petr Bende s kapelou. V neděli od 14.00 uvidí diváci v Čapkově sokolovně 11 hromadných skladeb, které sokolové předvedou i na XVI. všesokolském sletu. Děti se mohou těšit na různé soutěže, připravena jsou pro ně i mávátka. Bohatý program ale samozřejmě čeká i na dospělé. Podrobnější informace o sletu najdete na stránkách www.mszupa.cz/krajsky-slet-2018.