Historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice / 17.01.2019

Florbalisté Sokola Pardubice I dosáhli historického úspěchu: v Olomouci ve finále florbalového poháru zdolali FBC Liberec 4:3 a poprvé v historii tak mohli zvednout nad hlavu trofej pro pohárového vítěze.

Sokol jako první inkasoval, ještě v první třetině ale otočil vývoj utkání a v jeho polovině vedl o tři branky. V závěru pardubičtí florbalisté obětavou hrou ubránili těsný náskok.

Hodnocení kapitána Martina Zozuláka: „Zápas jsme odehráli v neskutečném nasazení, strašně moc jsme bojovali. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme bojovali více než Liberec. Vyhrát Pohár se svým mateřským klubem je pro mě určitě důležité, ale spíše si myslím, že je to taková mezizastávka na cestě, po které jsme se vydali a satisfakce za roky dřiny, kterou v klubu odvádíme a možná důkaz toho, že to v Pardubicích děláme dobře.“

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Byl to zápas, na který jsme se od začátku jednak těšili, byla to velká událost nejen pro hráče, ale pro všechny v klubu. Zápas byl specifický, protože jsme věděli, že můžeme vyhrát první trofej. Pro mě jako trenéra to znamená, že tým má potenciál hrát v Superlize výše, než jsme třeba teď, a do budoucna se s ním musí počítat. Pro všechny v klubu je to odměna za práci za poslední roky, kdy se vše neskutečně posunulo a důkazem toho je, že sem za námi přijelo ve čtyřech autobusech přes dvě stě lidí. Rozhodlo naše nasazení, bojovnost a to, že jsme vstřelili čtyři góly ve hře pět na pět.“

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.