XI. národní přehlídka sokolských divadel Lázně Toušeň 2019 s možností zájezdu / 13.03.2019

Již pojedenácté se do sokolovny v Lázních Toušeni sjedou sokolští divadelníci z celé republiky. V dubnu a květnu se tu koná XI. národní přehlídka sokolských divadel. Na začátku června navíc vystoupí herci Divadla pod Petřínem s dalšími sokolskými soubory s úspěšným představením Naši furianti, které bylo nastudováno pro XVI. všesokolský slet 2018. Pokud patříte mezi divadelní nadšence, nenechte si XI. národní přehlídku sokolských divadel ujít!

Národní přehlídka sokolských divadel se stala jednou z tradičních akcí České obce sokolské. Jednou za dva roky se do Lázní Toušeně sjedou sokolské divadelní soubory z celé republiky, aby přítomným divákům i porotě předvedly svůj um. Mezi hrami najdeme "klasické" kousky i novou tvorbu, dramata i komedie, a také pohádky pro děti. Nejinak tomu bude v toušeňské sokolovně letos. A jelikož je zájem divadelních souborů veliký, je přehlídka opět rozdělena do dvou hlavních termínů.

První termín se v letošním roce uskuteční v sobotu 27. a v neděli 28. dubna. Během víkendu se divákům představí šest sokolských divadelních souborů, a to z Mratína, Louňovic pod Blaníkem, Kroměříže, Předměřic nad Labem, Třeště a Jilemnice.

Pro dubnový program navíc připravila Komise pro práci s mládeží a seniory VO České obce sokolské pro divadelní nadšence ze Sokola kulturní tematický zájezd. Odjíždí se z Prahy z autobusového nádraží Praha-Palmovka v sobotu 27. dubna 2019 v 9:00. Pro účastníky zájezdu bude zajištěn oběd v toušeňské sokolovně. Vstupné na místě je dobrovolné. Účastnický poplatek za zájezd činí 50 Kč a platí se předem, nejpozději však do 20. dubna 2019. Zájemci se mohou hlásit e-mailem sestře Lence Brandové na adrese rezervace@zbarakova.cz. Odjezd zpět do Prahy bude po skončení představení divadelního souboru z Kroměříže.

Květnová část přehlídky proběhne ve dnech 18. a 19. května 2019, kdy svá představení sehraje pět souborů, dvakrát se představí domácí Divadelní spolek Lázně Toušeň, a to nejprve v sobotu s představením Poprask na laguně, poté v neděli s hrou Ein stein, zwei stein. Dále vystoupí Divadlo pod Petřínem a soubory z České Skalice, Rokycan a pražských Strašnic.

Pod hlavičkou XI. národní přehlídky sokolských divadel sehraje 8. června 2019 od 15 hodin v toušeňské sokolovně ještě jednou úspěšné představení Naši furianti Divadlo pod Petřínem spolu s dalšími sokolskými kulturními soubory.