Kulturní soubory

Přehlídky sokolských kulturních souborů

Česká obec sokolská pravidelně pořádá přehlídky sokolských kulturních souborů. Každý rok probíhají dvě přehlídky. Naposledy se jednalo v roce 2016 o IX. národní sokolskou přehlídku pěveckých sborů v Boskovicích a Praze a VI. národní přehlídka sokolských folklorních souborů ve Slatiňanech,v roce 2017 o X. národní přehlídku sokolských divadel v Lázních Toušeni, na které byl vybrán divadelní soubor pro XVI. všesokolský slet a VIII. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově. Na zvýrazněných odkazech si můžete přečíst články o těchto přehlídkách, které vyšly v jednotlivých číslech časopisu Sokol.

V roce 2019 nás čeká XI. národní přehlídka sokolských divadel v Lázních Toušeni a IX. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově

IX. národní přehlídka sokolských loutkových divadel a hostů, 10. – 12. května 2019 Přerov
organizaci zajišťuje T. J. Sokol Přerov a VO

XI. národní přehlídka sokolských divadelních souborů a hostů, 27. – 28. 4. 2019
18. – 19. 5. 2019
; Lázně Toušeň, přehlídku zajišťuje T. J. Lázně Toušeň a VO

Kulturní činnost v ČOS reprezentují sokolové v amatérských folklorních, divadelních a loutkových souborech, pěveckých a hudebních sborech, členové zabývající se historickým šermem a přiznivci dalších kulturně-společenských kroužků. Každý rok Vzdělavatelský odbor pořádá dvě přehlídky, kam se sjedou vybrané soubory z celé České republiky a reprezentují sokolskou uměleckou činnost.

Přehled všech souborů s kontakty najdete v aktuální brožurce.

Založili jste nový soubor, nebo byste chtěli poupravit informace v brožurce? Vyplňte prosím tento formulář.