2017 rok československých legií

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou / 27.02.2017

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Uspořádejme co největší počet bronzových závodů.

Oficiálními partnery akce jsou Česká obec sokolská a Česká atletika.

T-Mobile Olympijský běh se bude konat jako součást oslav mezinárodního Olympijského dne na desítkách míst po celé České republice, a to ve středu 21. června 2017. V loňském roce se nám podařilo díky spolupráci s lokálními pořadateli rozběhat přes 50 tisíc lidí. Myšlenka, že uspořádáme největší běžecký den v České republice, se stala realitou a my se už těšíme, jak na ni navážeme v roce letošním.

Protože víme, že máte blízko ke sportování a pořádání sportovních akcí, rádi bychom Vám nabídli možnost pořádání jednoho z běhů Olympijského dne. Staňte se součástí největší jednodenní běžecké akce v České republice, která se navíc bude konat pod záštitou Českého olympijského výboru za účasti významných českých sportovců.

Akce se těší masivní podpoře hlavních mediálních partnerů České televize a Českého rozhlasu, který v jednotný čas, tedy přesně v 18 hodin, odstartuje všechny běhy po celé republice živě v éteru před hlavním zpravodajským blokem.

Věříme, že jste tou správnou kontaktní osobou, která se na nás v případě zájmu obrátí nebo předá náš kontakt odpovědnému kolegovi z Vašeho okolí či sportovního klubu. Jednotlivé závody budou po vzoru minulých dvou ročníků rozděleny do tří kategorií (zlaté, stříbrné, bronzové), ty se budou odlišovat především v kapacitě běhu a šíří servisu pro účastníky. Kategorie bronzové, do které bychom Vás rádi zařadili, najdete v samostatné prezentaci se všemi potřebnými náležitostmi.

Pevně věříme, že se spolu s námi zapojíte do této tradiční akce, která má za cíl nejen rozběhat naši zem, ale také připomenout olympijskou myšlenku a podpořit Českou olympijskou nadaci, na jejíž konto bude věnována část z každého startovného. Doufáme, že Vás naše důvěra povzbudí a motivuje k organizaci vlastního Olympijského běhu. Následně bychom s Vámi rádi navázali aktivní spojení, dohodli se na podrobnostech naší spolupráce a přesnější podobě Vašeho závodu.

Za pořádající agenturu Geometry Global bude Vaší kontaktní osobou Ondřej Kotal, na straně ČOV je pro rok 2017 koordinátorkou projektu Anna Outratová a za Českou obec sokolskou Věra Nosková (vnoskova@sokol.eu, tel.: 257 007 255). Těšíme se na vzájemnou spolupráci na Olympijském běhu 2017.

Kontakt pro pořadatele:

Ondřej Kotal  telefon: 731 154 414 E-mail: chciporadat@olympic.cz

Bronzový závod (stručně): libovolný počet účastníků, lze pořádat mini běžecké závody pro děti, děti startovné zdarma, děti dostanou pamětní list a drobný dárek, hlavní závod jednotný start na výstřel v Radiožurnálu. Startovné 100 Kč včetně DPH (60,- Kč za každého běžce zůstává pořadateli, 20,- Kč putuje na centrální organizaci projektu, 20,- Kč je příspěvek na Olympijskou nadaci). Výsledná čistá odměna pořadateli bude ponížena o 15 % DPH ze startovného. Vyúčtování je formou faktury nebo DPP.

Jak uspořádat bronzový běh (je možná spolupráce sokolských jednot, župní běhy a další varianty v okruhu jednoho místa)

Běh je přirozený pohyb, je to sport dostupný pro všechny.

Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie.

Běh je skvělý způsob jak se udržet ve fyzické, ale i psychické kondici a dobré náladě.

V roce 2016 Bronzový běh pořádaly sokolské jednoty:

T. J. Sokol Strážná u Lanškrouna

T. J. Sokol Kunvald, účast 48 běžců

T. J. Sokol Velké Bílovice, účast 50 běžců

T. J. Sokol Horní Jelení, účast 86 běžců

T. J. Sokol Kamenice u Jihlavy, účast 206 běžců, z toho 170 dětí

V Kamenici u Jihlavy se Bronzového běhu zúčastnilo nejvíce dětských běžců z celé ČR. GRATULUJEME!

Děkujeme všem pořadatelům za výbornou prezentaci Sokola.