12. 04. - 24.04. 2022

Sokolská stezka - velikonoční

T.J. Sokol Komárov zve rodiny s dětmi a všechny své příznivce na jarní sokolskou cestu nazvanou "HLEDÁNÍ KUŘÁTEK SLEPIČKY ANIČKY".

Tentokrát na jiném zajímavém místě v Komárově.

Na cestu se můžete vydat od úterý 12. dubna do neděle 24. dubna 2022 - start je u sokolovny!

Kdo přijede autem, je nejlepší zaparkovat na parkovišti na náměstí Otty z Losů (nejblíže od cíle).

Na cestu budete potřebovat startovní kartu, kterou si můžete stáhnout na fb, nebo webu Sokola Komárov (https://tj-sokol-komarov.wbs.cz), popřípadě jen tužku a papír!

Před Velikonocemi připravil Sokol Komárov pro rodiny s dětmi další cestu do přírody s úkoly.

Trasa vedla od sokolovny, ulicí Kleštěnická, V Brance a poté polní cestou až k Jalovému potoku, podél kterého došli účastníci až k Vávrovu rybníku. Po cestě se mohli všichni kochat krásným výhledem na Komárov a jeho okolí a také romantickým místem na hrázi Vávrova rybníka.

Na cestě čekala na děti kuřátka s úkoly a slovy do tajenky.

A tak např. kuřátko Hopsálek chtělo po dětech, aby skákaly, Jednonožka stoj na jedné noze, Dřepálek udělat tolik dřepů kolik je komu let, atd. Nechyběly ani úkoly na procvičení mozkových závitů, jako např. poznat domácí zvířátka a pojmenovat jejich mláďata, najít rozdíly, zazpívat písničku, atd. Úkolů bylo celkem 30. Pokud našli účastníci všechna slova do tajenky, vyšla jim z nich nakonec jarní básnička o kuřátku.

Počasí nám celkem přálo, a tak se za 14 dní, kdy byla cesta v provozu na ní (podle zápisů v návštěvní knize) vystřídalo 90 dětí, 77 dospělých, 7 pejsků a 4 kočárky.

Podle ohlasů ocenili účastníci volbu terénu. Došli do míst, ve kterých někteří, ač komárovští, nikdy nebyli. A to byl také jeden z cílů této cesty. Ukázat krásná zákoutí naší obce.

fb nebo web Sokola Komárov