Finálních šest závodů Sokolského běhu republiky
se uskuteční v prosinci

30. 11. 2020

V sobotu 28. listopadu proběhl Sokolský běh republiky na 23 místech Česka. V rámci individuální výzvy se ale zapojily stovky běžců na desítkách míst naší země i v zahraničí. Závod, který se měl původně uskutečnit 28. října jako oslava výročí Vzniku samostatného československého státu, byl odložen z důvodu epidemické situace v ČR. Posledních šest závodů se uskuteční 12. prosince formou otevřeného startu a bude tak prvním oficiálním běžeckým závodem v ČRpo nedobrovolné podzimní pauze.

Prosincové finále proběhne v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Milovicích, Terezíně a v Žebráku. Běžci zaregistrovaní v těchto městech si odběhnou oficiální trasu a bude jim rovněž měřen čas. Ty nejrychlejší v cíli pak čeká odměna.

Kdo bude mít chuť zaběhnout si ještě individuálně mimo oficiální závody, tak ať neváhá. Sdílejte s námi další zážitky, ať už na sociálních sítích Sokolského běhu republiky (facebooku a instagramu) nebo v aplikaci pro běžce a sportovce - Strava.

Registrace jsou již uzavřené, startovat mohou pouze ti závodníci, kteří se stihli přihlásit do 25. listopadu. Veškeré aktuální dění sledujte na webu www.behrepubliky.cz a na sociálních sítích.