Sokol Milovice pokřtil beachvolejbalový kurt
na stavbě se podílelo všech 260 členů

12. 10. 2020

I přes nepřízeň počasí, které nebylo úplně sváteční a také přes hygienické opatření které nás tento rok zkouší jsme se 28.9. sešli na slavnostním křtu nového kurtu pro plážové sporty které jsme si v našem Sokole postavili svépomoci. A jelikož naše pozvání přijali také špičkoví čeští beach volejbalisté tak o krásné momenty nebyla nouze.

Ale pěkně popořadě, celá slavnost odstartoval s mírným zpožděním (kvůli dešti) po 10 hodině dopolední kdy starosta města Milovice pan Pilc, zástupkyně české Obce Sokolské sestra Kozáková a samozřejmě starostka našeho sokola sestra Rubášová slavnostně přestřihli pásku a nové hřiště bylo pokřtěno pár kapky šampaňského.

Podívejte se, jak milovický kurt vznikal

milovice páska

Hned po křtu začala exhibice hráčů beach volejbalu. Naše pozvání přijali Michaela Knoblochová, Markéta Bendíková, Ondřej Šotola a Petr Šmejkal. Tito hráči nám po více než hodinu předváděli úžasný volejbal se spoustou krásných výměn, které jsme si opravdu užili. Hráči si po skončení exhibice kurt velmi pochvalovali a gratulovali nám ke skvělé práci.

milovice kurt

Celý průběh křtu a také exhibici natáčela Česká Televize, která uvede sestřih v jednom z následujících sokolských zpravodajů na ČT Sport (pravděpodobně víkend 17.10.2020). Během exhibice také vznikl rozhovor s jednatelem našeho sokola Tomášem Chromcem pro lokální televizi snews a výsledek můžete vidět na našem youtube kanále.

Text: Přemysl Lazecký