Noc sokoloven / Be Active Night v Tyršově domě v sobotu 29. září od 18:00

Přijďte se podívat na špičkové ukázky netradičních sportů a také si je vyzkoušet v hodinových workshopech (Pilates - žonglování - parkour - ropeskipping - aerobic - akrobatický rokenrol - break dance - mažoretky - stolní tenis). Čekají vás 4 hodiny zábavného sportovního programu, který vyvrcholí nočním Fit během Petřínem! Celý večer budete mít vstup do nejstaršího pražského krytého bazénu zdarma, můžete si zasoutěžit o ceny ve sportovním kvizu nebo získat podpis některého z českých olympioniků. Zasportovat si totiž přijde i kajakář Josef Dostál, beachvolejbalistka Kristýna Hoidarová-Kolocová nebo atleti Jan Kudlička a Štěpán Janáček.

Tyršův dům je sídlem České obce sokolské a najdete ho na adrese Újezd 450/40, PRAHA 1, Malá Strana.

Tento dům, jehož počátky sahají do středověku a za svou existenci si prošel několika přestavbami a přístavbami, se veřejnosti v rámci Noci sokoloven 2018 otevře ve dvou termínech. Nejprve v pátek 21. září 2018, kdy bude rozmanitý především kulturní program, který je jak pro děti, tak i pro dospělé se zájmem o historii a architekturu Tyršova domu. V sobotu 29. září pak bude Noc sokoloven v Tyršově domě zasvěcena výhradně sportu. Akce je letos součástí projektu Evropské komise s názvem Evropský týden sportu, který v ČR koordinuje Český olympijský výbor.

Jak se k nám dostanete:

Tramvajemi č. 12, 20, 22, 15 na zastávku Hellichova. Vstupů do areálu je víc. Po oba termíny můžete jít buď z ulice Újezd průchodem k první vrátnici (vrátnice č. 1) nebo na velké nádvoří z ulice Všehrdova či přímo z Kampy a přes druhou vrátnici (vrátnice č. 2). Na výstavu Bachmač 1918–2018, loutková představení a čtení sokolských pohádek se dostanete z ulice Újezd přes malé nádvoří se sochou Miroslava Tyrše. Pro návštěvníky Noci sokoloven v obou termínech bude vstup do budovy dobře vyznačen.

18:00 - 22:00 Program na pódiu na velkém nádvoří před Tyršovým domem

Ukázky sportů, rozhovory s hvězdami Českého olympijského týmu a dalšími zajímavý osobnostmi, start Fit běhu Petřínem, vyhlášení vítězů kvízové soutěže a mnoho dalšího.

Od 18:00 do 22:00 - Sportování v Tyršově domě

Ve všech tělocvičnách Tyršova domu budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si sporty, ke kterým se běžně nedostanou. Workshopy tradičních i netradičních sportů povedou špičkoví sokolští trenéři a cvičitelé.

• pilates (18:30 - 19:00)
  • žonglování (18:30 - 19:30)
  • mažoretky (18:30 - 19:30)
  • aerobic (18:30 - 19:30)
  • stolní tenis  (19:00 - 21:00)
  • akrobatický rokenrol (19:45 - 20:45)
  • parkour (19:45 - 20:45)
  • breakdance (21:00 - 22:00)
  • ropeskipping (21:00 - 22:00)

Na všechny workshopy doporučujeme vzít si sebou sportovní nebo pohodlné oblečení a také obuv do tělocvičny, protože většina akcí bude probíhat uvnitř.

18:30 - 20:30 Musherské disciplíny - sportování se psem

Na velkém nádvoří před Tyršovým domem se můžete přesvědčit, že i psi mají sportovního ducha a že se s nimi dá dělat řada různých sportů.

20:00 Noční Fit běh Petřínem

Jedním z vrcholů programu #Be Active Noci sokoloven bude noční běh parkem s nejkrásnějšími výhledy na Prahu. Je určen těm, kteří mají rádi běhání, i těm, kteří mají rádi Prahu. Nevšední atmosféru běhu po tajuplných stezkách parku podtrhnou světelné prvky, které dostanou běžci na startu v Tyršově domě. Běh bude veden atletickými trenéry, kteří zaručí, že si jej užijí zkušení běžci i začátečníci či děti – budou naplánovány dvě trasy podle výkonnosti, takže běh rozhodně doporučujeme celým rodinám!

Po důkladném rozcvičení na startu v Tyršově domě se běžci vydají buď na lehčí trasu, která povede parkem až k Nebozízku a pak okolo sochy Karla Hynka Máchy zpět na start. Celková délka bude asi 1,5 km. Pro zkušenější běžce je připravena vydatnější trasa, a to až na Petřínskou rozhlednu, kde se běžci budou moci napít před prudkým sestupem zpátky v Vltavě. Tato trasa povede Petřínskými i Kinského sady a celková délka je asi 4 km.

Na start se postaví a radou ostatním přispěje i trojnásobný olympionik, atlet Štěpán Janáček, a možná i některá z dalších sportovních hvězd!

Zájemcům doporučujeme vzít si oblečení a obuv vhodné pro běh v parku. V Tyršově domě bude zajištěna možnost převléknout se, případně si věci uschovat.

100 let českého sportu - soutěž o sportovní koloběžku

Návštěvníci Noci Sokoloven si mohou otestovat své znalosti o nejslavnějších momentech českého sportu od roku 1918 do dneška. Kvíz na toto téma připravila olympijská medailistka a předsedkyně Českého klubu Fair Play Květa Jeriová - Pecková. Z úspěšných luštitelů na místě vylosujeme výherce krásné sportovní koloběžky a dalších cen.

Bazén zdarma od 18 do 22 hodin

Po celou dobu programu od 18 do 22 hodin je pro návštěvníky zajištěna možnost plavání v bazénu Tyršova domu, který je nejstarším krytým bazénem v Praze, zdarma. Vstup je limitován počtem návštěvníků! Zda je ještě volný termín, prosím, ověřte na emailu info@sokol.eu.