Na Velkou cenu Sokola v akrobatickém rokenrolu přijelo 200 sportovců ze tří zemí / 09.11.2018

Na 200 sportovců z Česka, Polska a Slovenska přijelo v sobotu 3.11. proběhl do sportovní hale Věry Čáslavské v Černošicích, kde se konal již 21. ročník Velké ceny Sokola v akrobatickém rock and rollu. Velká cena Sokola letos patří mezi osm nejvýznamnějších soutěží ČOS.

Pořadatelka soutěže Barbora Štěchová z T.J. Sokol Kampa Praha hodnotí mezinárodní soutěž jako velmi zdařilou propagaci sokolských sportovců, kteří dokázali získat i nejcennější umístění. V kategorii děti vyhrál pár Matvej Leshchinskiy a Karolína Zelenková ze Sokola Pražského. V juniorech obsadily páry ze Sokola třetí a čtvrté místo. Právě pro juniorskou kategorii to byl velmi důležitý nominační závod na nadcházející Mistrovství Evropy, kde si alespoň jeden sokolský pár zajistil svou nominaci.

Všechny výsledky je možné najít na stránkách Českého svazu Rock and Rollu ZDE.

Průběh celého závodu natáčela Česká televize do oblíbeného dětského pořadu Lvíčata, kde dětem představí nejen závody v akrobatickém rock and rollu, ale i sokolské vítěze Matveje s Karolínkou. Pořad odvysílá ČT na stanici Déčko dne 1.12. 2018