11. 02. 2024

Šibřinky V lese

Téma „V lese“ nabídlo mnoho možností ke ztvárnění soutěžních disciplín. Cvičitelé připravili dokonce 12 disciplín a jednu speciální pro rodiče. V úvodu mohli diváci sledovat ukázky tří dětských sletových skladeb. Zahájení obstaral Václav Lokvenc troubením. Nedělní odpoledne si přišlo užít osmdesát dětí a padesátka rodičů. Děti si vyzkoušely stopování, sbírání hub, kácení stromů, pomohly veverce a mravencům nasbírat zásoby, odpovídaly na hádanky sovičkám, přeskakovaly potůček, přelézaly kládu, utíkaly před vlkem, poznávaly, co jedí zvířátka, házely šišky s rozpustilými turisty, dozvěděly se o lesních stromech. Velikou atrakcí bylo také malování na obličej. Velké poděkování patří panu řediteli Lesů města Dvůr Králové n. L. Petru Kupskému za zajištění drobných cen pro děti a také V. Lokvencovi, který se do pořádání šibřinek aktivně zapojil a velice nám pomohl s výzdobou, zapůjčením exponátů a didaktických pomůcek. Poděkování patří samozřejmě všem, kteří se podíleli na přípravě disciplín, výzdobě sokolovny i samotné organizaci šibřinek. Děti i jejich rodiče si šibřinky užili jaksepatří.

Kontakt na organizátora

Pavlína Špatenková