Výborné sprinty mladých
na Sokol Grand Prix

09. 05. 2024

Nedělní odpoledne 5. 5. 2024 patřilo na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Kolíně mládežnickému mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix, který se konal za podpory města Kolín jako součást sletových soutěží České obce sokolské. Na startu bylo na 150 mladých atletů v kategoriích staršího žactva a dorostu z 23 klubů.

Letošní ročník mítinku ozdobily především sprinterské výkony, většina z nich pak v podání domácích sprinterek a sprinterů. Ten nejkvalitnější ale předvedl v běhu na 200 metrů dorostenců Filip Vojáček z USK Praha, kterým časem 21,33 s zaostal pouhou desetinu za českým rekordem! Vysokou hodnotu má i výkon Lukáše Soukala, který startoval na stejné trati mimo soutěž a zaběhl rychlých 21,47 s.

Ve skvělé formě se předvedla starší žákyně Mia Plačková. Už v rozběhu výrazně posunula kolínský historický rekord této kategorie na 7,65 s a ve finále z tohoto času, aktuálně nejrychlejšího v republice, ubrala ještě dvě setiny. Stejně skvěle si vedla i na trati 150 metrů, kde téměř půlvteřinovým zlepšením na 18,36 s vymazala z tabulek oddílový rekord Heleny Jiranové. Výborně zaběhla finále na 100 metrů její parťačka z tréninkové skupiny Aneta Bedrnová, která si posunula osobní maximum na 12,19 s.

Další výborné výkony předvedly výškařky. Dorostenka Tereza Tomaňová překonala stejně jako ve středu výšku 165 cm a starší žákyně Eliška Ptáčková se poprvé v životě přenesla přes 160 cm.

Text: Mgr. Antonín Morávek