Sokol Milovice je Neziskovkou roku 2019 / 15.01.2020

Tělocvičná jednota Sokol Milovice získala titul Neziskovka roku za rok 2019. Prestižní ocenění, které uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), bylo milovické jednotě uděleno v kategorii Malých neziskovek. Soutěž Neziskovka roku se letos konala již po sedmé.

Během slavnostního večera v pražské Malostranské besedě, který se konal pod záštitou zmocněnkyně vlády pro lidská práva, paní Heleny Válkové, převzaly prestižní titul a nádhernou trofej ve tvaru hranolu z optického skla neziskové organizace ve čtyřech kategoriích (malá, střední a velká organizace, Cena veřejnosti). Sokol Milovice se dostal i do finále soutěže o cenu veřejnosti. Porota ocenila mj. kvalitu řízení organizace, finanční zajištění nebo i komunikaci s veřejností.

„Je to ocenění pro celé sokolské hnutí, důkaz, jak je sokolská činnost důležitá pro celou českou společnost. Když jsme před porotou prezentovali naše aktivity v Milovicích, viděli jsme, že porotci, byť z různých oblastí republiky i z různých oborů činnosti, Sokol dobře znají a vnímají jej velmi pozitivně,“ uvedla Olivie Rubášová, starostka Sokola Milovice.

„Gratuluji Sokolu Milovice a děkuji všem za vzornou reprezentaci sokolského hnutí a propagaci sokolských hodnot,“ dodala starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Výsledky Neziskovky roku 2019


Už po druhé vydobyl si Cenu veřejnosti (2017, 2019) a srdce veřejnosti Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. z Prachatic, který získal 522 hlasů. Celkem hlasovalo 2884 lidí. 

Všechny oceněné organizace si odnesly finanční odměnu a věcné dary od podporovatelů akce. 

Každá vítězná organizace si odnesla 20 000 Kč a věcné dary od partnerů a trofej. Cena veřejnosti obdržela speciální dřevěný soudek s jejich jménem od Plzeňského Prazdroje partnera Ceny veřejnosti.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2019 podporuje Nadace ČEZ a partneři Česká spořitelna, Plzeňský Prazdroj a.s., Nadace Preciosa. Mediálním partnerem ocenění je Český rozhlas Radiožurnál.

Více informací naleznete na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz .

Porota soutěže Neziskovka roku 2019

Jan Černý – Auditor a lektor 22Hlav s.r.o.


  • Ivana Pojslová – Nadace ČEZ
  • Hana Šilhánová – mistopředsedkyně správní rady NROS
  • Petr Vrzáček - Fakulta humanitních studií UK
  • Simona Munzarová – Česká spořitelna
  • Kateřina Brunclíková - SANEK Ponte, z. s.
  • Pavel Bachmann - Univerzita Hradec Králové
  • Taťána Plecháčková – Česká spořitelna
  • Alžběta Holmanová  - odborný poradce v ekonomice 22Hlav s.r.o.
  • Marek Šedivý - Prezident AVPO ČR
  • Tereza Kamal - specialistku firemní odpovědnosti Plzeňský Prazdroj