Česká obec sokolská

Od přípravky
po reprezentaci

Sokol je jednou z největších základen výkonnostního sportu v České republice. Sokolští sportovci reprezentují naši republiku na velkých mezinárodních soutěžích i na olympijských hrách (LOH 2016 v Riu de Janeiro se účastnilo šest sokolských sportovců). Sportovní oddíly v Sokole podchycují a vychovávají mladé talenty, které hledají i v oddílech sportovní všestrannosti. Řada českých špičkových sportovců současnosti tak za sokolské oddíly soutěží, Sokolem prošla nebo v něm získala první sportovní návyky.

V České obci sokolské je 1400 sportovních oddílů různých výkonnostních úrovní ve více než 80 sportovních odvětvích. Nejsilnějšími sporty jsou atletika, judo, basketbal, florbal, sportovní gymnastika, stolní tenis, házená a volejbal. Silnou základnu má Sokol i v menších sportech, jako je například šerm, kuželky, canicross, lakros či badminton - i v těchto sportech členové Sokola reprezentují Českou republiku. 

Sokolské týmy jsou účastníky nejvyšších soutěží v ČR v kategoriích mládeže i dospělých. Dva týmy jsou například v mužské florbalové Superlize, dva v ženské volejbalové extralize a v ženské česko-slovenské MOL lize v házené, po jednom v mužské házenkářské Extralize či ženské basketbalové Extralize. 

V individuálních soutěžích úspěšně reprezentují například šermíř Alexander Choupenitch, atleti Michal Desenský, Lukáš Hodboď a Vít Müller, vzpěrač Jiří Orság,  rokenrolový pár Lenka Richtrová - Marek Divoký, zápasník Matouš Vondál, judisté Jaromír Musil či Adam Bydžovský nebo kuželkář Jaromír Endršt. I v mládežnických kategoriích patří sokolští sportovci do české i mezinárodní špičky - největší hvězdou je bezesporu juniorská mistryně světa a vítězka juniorských olympijských her, atletka Barbora Malíková

Další informace o sokolském výkonnostním sportu neleznete v sekci "pro sokoly" Výkonnostní sport, Přebory ČOS, Významné soutěže Odboru sportu a na dalších stránkách této sekce

Fotky

Newsletter

Generální partneři

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace