SokolGym 2022 res

Obecně o projektu SOKOLGYM

SOKOLGYM je mezisletový projekt České obce sokolské, který je od roku 1996 realizován ve spolupráci s pověřenými sokolskými župami. Od počátku je cílem projektu přinášet do českého sportovního prostředí zkušenosti a novinky inspirované zahraničními festivaly, které propojují sport pro všechny, výkonnostní sport a kulturu. Pro ČOS projekt přináší možnost společného oživení činnosti, jak navenek, tak dovnitř organizace.

První ročník projektu se uskutečnil pod názvem 1. Sokolská gymnaestráda, od druhého ročníku, který se uskutečnil v roce 2001, je užíván název SOKOLGYM. Připravovaný pátý ročník projektu bude realizován v roce, kdy si Česká obec sokolská připomene 160. výročí od zveřejnění dokumentu Náš úkol, směr a cíl, který jasně definoval směřování sokolského hnutí až do současné doby.

Naším cílem je ukázat současný Sokol jako otevřenou organizaci, která je schopna uplatňovat a rozvíjet myšlenky svých zakladatelů v současné společnosti. Projekt se uskuteční ve čtyřech městech, které v době konání akce získají přívlastek „Sokolské město“. Do těchto míst by se měli společně „sletět“ nejen Sokolové, ale i cvičenci ostatních sportovních a tělovýchovných organizací nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, např. gymnasté z Dánska, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, skupina ze Švýcarska a další. Věříme, že se do nabízených aktivit pro příchozí zapojí i veřejnost.

Vstupné na všechny akce je DOBROVOLNÉ

SPOLEČNÝ CÍL VŠECH AKCÍ ZAŘAZENÝCH DO PROJEKTU

• seznámení veřejnosti se současným směřováním Sokola v mezisletovém období
  • představení veškeré činnosti Sokola – sportu pro všechny, výkonnostního sportu i kultury
  • rozvíjení spolupráce s ostatními tělovýchovnými spolky v příslušné oblasti
  • rozvíjení spolupráce sokolských tělocvičných jednot po stránce organizační i programové
  • prezentovat cíle strategie SOKOL2030 a především naši misi: VEDEME ČECHY K POHYBU A SPOLEČNÉ AKTIVITĚ

Sokolský odznak zdatnosti

Ve všech městech budou stanoviště Sokolského odznaku zdatnosti, v němž si může každý exaktně nechat změřit, jak na tom je se svou kondicí on či jeho děti. Více o Sokolském odznaku zdatnosti na jeho stránce.

Máme připraveno celkem 7 stanovišť- podívejte se co, a jak se měří a hodnotí:

SOZ 1. Bumerangový běh

SOZ 2. Skoky přes švihadlo

SOZ 3. Výskok dosažný

SOZ 4. Kotoul vpřed-přemet stranou

SOZ 5. Chůze poslepu

SOZ 6. Pavoučí test (spider test)

SOKOLSKÁ MĚSTA:

PLZEŇ

SOKOLSKÁ ŽUPA PLZEŇSKÁ,  (14. - 15. 5. 2022) - stránka informující o detailech projektu SOKOLSKÁ PLZEŇ

Podrobný program zde
nebo si jej můžete naskenovat chytrým telefonem:
QR kód SokolGym Plzeň

BRNO

SOKOLSKÉ ŽUPY JANA MÁCHALA A DR. JINDRY VANÍČKA (10. - 12. 6. 2022) stránka informující o projektu SOKOLSKÉ BRNO

Program zde

QR kód SokolGym Brno

PARDUBICE

SOKOLSKÁ ŽUPA VÝCHODOČESKÁ PIPPICHOVA (17. - 19. 6. 2022) stránka o projektu SOKOLSKÉ PARDUBICE

Program celých Sokolských Pardubic
Program enteria aréna (sobota vpodvečer a večer)

SG Pardubice program

Brožura k letošnímu ročníku je v dokumentech ke stažení

Pokud chcete znát detaily ke skladbám, termínům nácviků a dalším detailním informacím, jděte na stránku na webu ProSokoly věnované tomuto projektu.

Zapojit se mohou i "nesokolové"

Do akcí pořádaných v rámci projektu SokolGym 2022 se může zapojit i veřejnost. Například pořadatelé v Pardubicích budou rádi, když se zúčastníte sportovních turnajů i dalšího připraveného programu, zejména sobotní podvečerní galashow, která se uskuteční od 18:00 v hokejové enteria aréně v centru Pardubic. Zapojit se také můžete do sportovních turnajů a poměřit tak síly se sokolskými oddíly. Všechny turnaje se odehrají v sobotu 18. června v areálu T. J. Sokol Pardubice I, na adrese Jiráskova 29.

Informace k jednotlivým turnajům v Pardubicích:

Přihlášky k jednotlivým turnajům jsou zde

VOLEJBAL (venkovní antukové kurty)

Barevný minivolejbal, varianty

oranžový: 2 hráči, 1. 7. 2012 a mladší, 2.–4. třída

modrý: 3 hráči, 1. 7. 2009 a mladší, 5.–7. třída

Pravidla barevného minivolejbalu • Minivolejbal v barvách

BEACHVOLEJBAL (venkovní kurt)

Turnaje dvojic a trojic bez věkového omezení, družstva mohou být i smíšená.

MALÁ KOPANÁ (venkovní hřiště s umělou trávou)

Turnaje pro mládežnická družstva v kategoriích starší přípravka, mladší a starší žáci, družstva mohou být i smíšená a dívky mohou být vždy o jeden rok starší.

Hraje vždy 5 + 1 hráčů, počet hráčů v družstvu není omezen.

FLORBAL (přetlaková sportovní hala v areálu T. J.)

Turnaje jsou otevřené pro všechny věkové kategorie dle pravidel ČF (přípravka, elévové, mladší a starší žáci, dorostenci, junioři, muži).

Družstva mohou být i smíšená a dívky mohou být vždy o jeden rok starší.

Hraje se současně na 3 hřištích o velikosti 20 x 10 m podle pravidel florbalu, hrají 3 + 1 hráči a počet hráčů v družstvu není omezen.

Aktuality projektu
Více aktualit