Ambasadoři Sokola o víkendu bodovali
Získali bronz a stříbro ve svých soutěžích

13. 06. 2022

Lukáš Rohan obsadil na světovém poháru ve vodním slalomu v pražské Troji třetí místo. Druhé místo získal volejbalista Matyáš Džavoronok ve ** turnaji SokolGym Český pohár v beachvolejbale na domácích kurtech na brněnském Sokoláku. To jsou skvělé výsledky ambasadorů České obce sokolské o uplynulém víkendu.

Kanoista Lukáš Rohan, který je od letošního roku ambasadorem České obce sokolské, postoupil do finále světového poháru ve vodním slalomu v pražské Troji  šestým nejrychlejším časem. Musel pak čekat na výsledky hned pěti soupeřů, kteří jej mohli připravit o stupně vítězů. Lepší čas než Rohanových 99,88 vteřiny nikdo z favoritů nezajel.

Stříbrný medailista z olympiády v Tokiu nestačil pouze na prvního Slovince Luku Božiče a Nicolase Gestina z Francie.

A mohl Rohan udělat něco na trati lépe? „Trochu mě mrzí dvě chybičky v dolní pasáži, ale je z toho medaile, což je skvělé. Takže musím být spokojený,” dodal sedmadvacetiletý vodní slalomář.

Lukáš Rohan. Světový pohár Troja 12. 6. 2022. Zdroj: HOFMAN Sportegy

Lukáš Rohan na světovém poháru v Troji. Zdroj: HOFMAN/Sportegy

V Brně na SokolGym Českém poháru finále bratrů

Další z nových ambasadorů Sokola - beachvolejbalista Matyáš Džavoronok ze Sokola Brno I skončil se svým spoluhráčem Václavem Berčíkem v turnaji SokolGym Český pohár 2* domácím hřišti v areálu Sokolák druhý.

Prohra ve finále ho nemusí až tolik mrzet, protože na druhé straně sítě stál jeho starší bratr Donovan s Janem Hadravou, kteří hrají také za Sokol Brno I. Kompletní výsledky kategorie mužů najdete zde Ke skvělému výsledku mu možná pomoly i copánky, které mu po úspěšném čtvrtfinále upletly jeho svěřenkyně, které na turnaji podávaly míče.

Holčičky pletou copánky Matyáši Džavoronkovi

O skvělé připravenosti hráčů Sokola Brno I svědčí skutečnost, že na 3. místě skončila dvojice Jiří Sedlák a Jan Dumek. Kategorii žen ovládly také hráčky ze Sokola Brno I Miroslava Dunárová a Daniela Resová. kompletní výsledky.