Sokol cvičí on-line, seriál #cvičímsesokolem půjde na youtube / 25.03.2020

Zavřené sokolovny i venkovní sportoviště sokoly od pohybu neodradí. Od 12. března, kdy v Česku platí nouzový stav kvůli šíření koronaviru, řada jednot spustila na sociálních sítích pravidelné online cvičení pro zájemce všech věkových kategorií ze Sokola i široké veřejnosti. Seriál propracovaných cvičebních videí pro různé věkové kategorie, vedených zkušenými sokolskými cvičiteli, natáčí v Tyršově domě i Česká obec sokolská.

Najděte si on-line cvičení v kalendáři

Cílem těchto sokolských aktivit je nejen udržet se v kondici a dobré náladě, ale také inspirovat své okolí a ukázat, jak aktivně využít volný čas - ať už můžete do sokolovny, nebo musíte být v obýváku. Česká obec sokolská začala sestavovat kalendář těchto on-line cvičebních aktivit na adrese https://sites.google.com/sokol.eu/sokolcvicionline/home . Všichni zájemci si zde mohou najít své cvičení i čas hodinu vysílání. Jsou zde také pokyny pro všechny cvičitele, kteří by chtěli své vysílání do kalendáře přidat.

Sérií cvičebních videí #cvičímsesokolem provede youtuber Tomáš Touha

Česká obec sokolská se rozhodla jít cestou instruktážních videí pro všechny věkové kategorie pod jménem #cvičímesesokolem. Připravují je sokolští metodici ve spolupráci se známým českým youtuberem Tomášem Touhou a k vidění budou na youtubovém kanále ČOS a jejích sociálních sítích. “Sokol ve standardním režimu cvičí se všemi věkovými kategoriemi a zakládá si na kvalitní metodice. To se přesně snažíme tímto seriálem doložit, a hlavně podpořit. První set videí je zaměřen na více věkových kategorií, od rodičů s malými dětmi a předškoláky, přes dospělé až po seniory. Další série videí pak bude stručně a přehledně ukazovat, jak správně provádět jednotlivé cviky, aby byly jednak nejúčinnější a nejzdravější,” uvádí ředitel České obce sokolské Marek Tesař. „Moc bych touto cestou chtěl poděkovat všem, co se na natáčení podílejí. Odměnou jim budou především lidé, kteří s námi budou cvičit doma, a pak třeba přijdou za námi i do našich sokoloven.“ dodal Tesař.

Cvičení vedou zkušení sokolští cvičitelé a metodici, například Petr Sádek z Lomnice nad Popelkou, Radek Calda a Bětka Bendíková ze Sokola Radotín, Dana Absolonová ze Sokola Spořilov nebo Lenka Kocmichová a Zuzana Míková ze Sokola Královské Vinohrady. Výsledek už brzy uvidíte na youtubovém kanále a dalších sociálních sítích ČOS.

Kde se cvičí na síti

Na Facebooku si zase pravidelně můžete zacvičit s Petrem Sádkem, náčelníkem Sokola Lomnice nad Popelkou. Jeho „Tyršfit“ si můžete pustit denně od 19:00. Každá z 45minutových online lekcí má jiné zaměření, zacvičit si mohou i senioři.

Na rodiče s dětmi se zase zaměřili v Sokole Maxičky. Online cvičí třikrát týdně, vždy od 16:00. Zejména pro rodiče velmi vítanou aktivitu vedou Dagmar Toncarová, Ladislav Toncar a Jiří Müller. Na stejnou skupinu mysleli i v Sokole Uherské Hradiště. Cvičitelka Marie Kellerová natočila různá dětská říkadla a písničky, s nimiž si doma mohou rodiče se svými ratolestmi zacvičit pohodlněji.

Populární jsou také různé “výzvy”. Ty ze Sokola Jihlava najdete pod hashtagem #sokolcvicidoma, další najdete na sociálních sítích Sokola Dvůr Králové Police nad Metují, Benátky, Valašské Meziříčí, nebo Jaroměř. Cvičení v délce 45 minut pro ženy i muže připravil i pražský Sokol Libeň.