Přeboru ČOS v moderní gymnastice
se zúčastnilo 50 závodníků

15. 12. 2021

Začátkem prosince se v tělocvičně Tyršova domu v Praze uskutečnil po velmi dlouhé době Přebor ČOS v moderní gymnastice ve volném programu. Jedná se o nejvyšší soutěž sokolských oddílů. Závodu se zúčastnilo téměř 50 gymnastek ze Sokola Jablonec nad Nisou, Sokola Prahy VII., TJSK Prague a z pořádajícího klubu T. J. Sokol Hodkovičky.

Soutěž proběhla ve velmi přátelské a trochu již předvánoční atmosféře a děvčata z T. J. Sokol Hodkovičky předvedla velice slibné výkony a je vidět, že pokud můžeme být v tělocvičně a pracovat, výkonnost jde opravdu postupně nahoru.

Skvělým zpestřením byla i účast České televize, která nejen točila reportáž ze samotného závodu do zpráviček a sokolského zpravodaje, ale také medailonek jedné z našich největších fanynek, zasloužilé "sokolky", paní Vlastičky Třešňákové, která by i v 93 letech mohla svoji vitalitu, energii, laskavost a životní nadhled po hrstech rozdávat.

Dalším skvělým hostem byl olympijský vítěz David Svoboda, který všem děvčatům předal krásné účastnické medaile (stejné, jako získali účastníci Sokolského běhu republiky) z dílny Jakuba Flejšara, který je sice akademickým sochařem, ale také trenérem, který stojí za úspěchy zlaté olympioničky Evy Samkové.

Výsledky, které naše gymnastky oddílu přinesly nás moc těší a také zavazují k ještě větší práci. Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě závodu a také všem zúčastněným oddílům, které přijely, i přes nepříznivou situaci v závěru závodní sezóny.

Text: Monika Hantáková