Sokol Hluboká postupuje
do TOP 6 baseballové extraligy

15. 05. 2023

Baseballisté Sokola Hluboká zvládli poslední kolo základní části extraligy, využili domácího prostředí a přehráli Techniku Brno ve všech třech utkáních série. Bez ohledu na výsledky zbývajících dohrávaných zápasů si tak Sokol Hluboká nad Vltavou zajistil účast mezi šesti nejlepšími týmy extraligy a bude bojovat o finále!

Baseballisté Sokol Hluboká porazili Techniku Brno v pátek 10:1 a v sobotu 11:5 a 8:5. Pálkaři Sokola ve všech zápasech tvrdě pálili. A jak zdůraznil trenér Timothy Crowe, hráči dokázali výrazně zrychlit klíčové herní činnosti a to jim přineslo úspěch. Celý víkend předváděli skvělou pálku, a to samozřejmě leader Martin Mužík, Martin Jiránek a Matěj Dvořák.

Sokol tak napravil pošramocený obrázek z předchozího duelu s Tempem Praha a ukázal domácímu publiku, jak se bojuje o TOP 6 bojovat.

"Naši hráči zvládli důležitý víkend s Technikou. Podle výsledku jednoznačně, ale průběh hry byl dramatičtější než výsledek. Velmi dobře si na hřišti vedli mladí hráči. Všichni hráči zrychlili svou hru. Martin Mužík se ujal vůdčí role na lavičce i s maximálním nasazením na hřišti. Matěj Vlach měl velký víkend v ofenzivě se skvělými zásahy a odvedl dobrou práci v obraně. Produktivní víkend prožil Martin Jiránek. Alec Lemmon v pátek večer předvedl skvělou hru jako startér a do hry se zapojil mladík Michal Cajz a odházel tři solidní směny, aby hru uzavřel. Viktor Sedláček měl v sobotu kvalitní start a Petr Vojta nás poslední tři a třetinu směny dovedl k vítězství," řekl kouč Crowe.

Trenér ocenil i práci hráčů, kteří se nedostali na hřiště, ale dodávali z lavičky energii a ducha vítězství. "Je to týmový sport a k vítězství vede i pracující lavička," dodal Crowe.

Sokol nyní čekají dohrávky dvou odložených utkání: S Arrows Ostrava jako přímým soupeřem o postup do TOP 6 byla dohrávka naplánována na pátek 19. 5. večer od 19:00, s Cardion Hrochy Brno je dohrávka naplánována na neděli 21. 5. od 16:00 v Brně.

Text: David Šťastný, foto: Stanislav Janů