Sportujeme hezky česky – soutěžte o finanční dar pro sokolské jednoty a jejich oddíly
Přihlaste se do soutěže ve svém regionu a vyhrajte až 15 tisíc

20. 04. 2021

Nový partner České obce sokolské obchodní řetězec PENNY připravil spolu se Sokolem soutěž na podporu sportovních oddílů mládeže. Soutěž s názvem “Hýbeme se hezky česky“ startuje 22. dubna a přihlášené oddíly v ní mohou získat dar až 15.000 korun, které mohou využít dle svých potřeb.

Co pro to udělat?

Prvním a nejdůležitějším krokem je registrace. Máte oddíl s mládeží do 18 let? Jděte na https://www.hybemesehezkycesky.cz/ a vyplňte přihlášku.

Důležitá informace je, že se může přihlásit více sportovních oddílů či oddílů všestrannosti z jedné T. J.

Jak bude soutěž fungovat?

Registrace na Hýbeme se hezky česky začíná již tento čtvrtek 22. 4. a končí 19. 5. Smyslem soutěže je pomoci rozhýbat po roce nečinnosti notně ztuhlé sportování dětí na lokální úrovni.

ČR je rozdělena na 155 mikroregionů, ve kterých se mohou oddíly přihlašovat.

Ocenění budou vybrání dvoukolovým hlasováním.

1. kolo online hlasování na webu v termínu 3. - 30. 6. Hlasovat pro svůj oblíbený oddíl může úplně každý jednou denně. Z tohoto hlasování vzejdou dva oddíly s nejvyšším počtem hlasů, které získají finanční odměnu. Třetí oddíl z mikroregionu vybere odborná porota na základě několika kritérií, jako je poutavost příběhu oddílu uvedeného při registraci. Tyto tři oddíly postupují do druhého kola

2. kolo - 2. - 29. 9. rozhodne o tom, kdo dostane 15.000 Kč (1. místo) a 5.000 Kč (2. a 3. místo). Každý z oddílů v 2. kole bude mít ve „svých mikroregionálních“ obchodech Penny hlasovací boxy. O pořadí rozhoduje množství odevzdaných hlasovacích kupónů, které budou součástí účtenky.

Předávání cen proběhne v termínu 10. 11. 2021.

Dlouhodobá spolupráce Sokola a PENNY

Spolupráce s Penny je dohodnuta jako dlouhodobá a staví na společných hodnotách s důrazem na komunitu a laskavost. „Jsem nesmírně ráda, že se našemu komunikačnímu týmu podařilo domluvit spolupráci s takto významným partnerem, který podpoří nejen ČOS, ale především naše jednoty, respektive oddíly v této těžké chvíli. Za to je potřeba společnosti Penny velmi poděkovat,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Detaily dlouhodobého partnerství popisuje výkonný ředitel České obce sokolské Marek Tesař: „Se společností Penny jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci a podpoře našich projektů s důrazem na aktivity našich oddílů zaměřených na děti a mládež. V této nelehké době to považuji za skvělou zprávu. Záměr společnosti Penny je podpořit pohyb a sport v Českých regionech, je tak naprosto shodný s naším posláním "Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě", proto věřím, že se časem spolupráce ještě rozšíří.“

„V rámci této spolupráce bude potřeba aktivní přístup i ze stran našich oddílů, jednot a žup, kterým dáme maximální podporu, aby byly v projektu maximálně úspěšní a získaly co nejvyšší finanční dar,“ dodal Tesař.

„Pro děti je pohyb a sport jako takový jedním ze základů zdravého vývoje. My dospělí jsme odpovědní za to, abychom dětem vytvářeli podmínky pro jejich zdravý a šťastný život. Vnímáme situaci, která trvá už více než rok, proto jsme se rozhodli připravit projekt, který jejich aktivity podpoří,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY:

Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY doplnil: „Nechtěli jsme soutěž pro jednoho vítěze s jednou velkou cenou, naopak chceme podpořit děti po celé zemi. Naše prodejny jsou na téměř čtyřech stech místech České republiky a my chceme být lidem žijícím v jejich okolí dobrým sousedem a dělat vše, co jim život zkvalitní nebo usnadní. Proto od nás dostanou podporu kluby ve všech regionech.“

„Chceme podpořit děti v pohybu bez ohledu na to, jaký je baví sport, a my jim pomůžeme pořídit například nové dresy nebo další vybavení. Smyslem celé akce je nejen podpora samotných klubů, ale chceme doslova rozhýbat Česko. Vnímáme to i jako příležitost k diskusi o významu sportu pro děti a jejich vývoj tak, abychom přispěli k růstu zdravé společnosti. Prostě HÝBEME SE HEZKY ČESKY.“

Oddíly Sokola, které nepostoupí do finále, mají stále šanci na odměnu

Česká obec sokolská díky partnerství s Penny navíc zařídila, že i oddíly, které nepostoupí do mikroregionálního finále a hlasování v prodejnách budou zařazeny do slosování o 10x5.000 korun.

Webinář pro zájemce o účast v soutěži

Pro zájemce o účast v soutěži Hýbeme se hezky česky připravil komunikační tým České obce sokolské webinář, kde vše vysvětlíme a zodpovíme případné dotazy.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE JE na linku https://bit.ly/zaznam_Hybeme_se

Celá soutěž je podpořena mediální kampaní, kterou jistě nepřehlédnete. Spoty namluvil Jiří Bartoška, zapojeni jsou ambasadoři Sokola Barbora Malíková, Alexander Choupenitch a Filip Langer. Pro tuto soutěž jsme ve spolupráci s Penny zajistili další ambasadory - olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobodu, moderátora, běžce a člena sokola Dalibora Gondíka a sportovního moderátora Petra Svěceného. Zapojeni budou také ambasadoři Penny Jiřina Bohdalová a Leoš Mareš.

Nezapomeňte tedy svoje mládežnické oddíly to soutěže přihlásit. #SOKOLJEDE #SOKOLseHYBE #SOKOLseHYBEHEZKYCESKY #HSC #HYBEMESEHEZKYCESKY

Hýbeme se hezky česky plakát soutěž