08. 05. 2023

Pešíkův pochod 2023

V pondělí 8. května 2023 pořádá OT již 49. ročník "Pešíkova pochodu" (včetně cyklotras).

Start je od 7.00 do 10.00 hod. od sokolovny T.J. Sokol Komárov.

Trasy 13, 18, 24 a 28 km vedou převážně po turistických značkách lesními a polními cestami, pouze krátkjé úseky v osadách jdou po silnicích.

Cykotrasy tentokrát vedou jihozápadním směrem od Komárova a povedou převážně po silnicích II. a III. tř. a po lesních asfaltových cestách. Je připraveno 6 tras v rozmezí 35 - 100 km. "Hlavními cíly" jsou rozhledny "Na Skále" (Železný Újezd) a "Šťastná věž" (Spálené Poříčí), lovecký zámeček "Tři trubky", Padťské rybníky, Dobřív.

Každý účastník obdrží popis trasy a mapku pochodu / cyklotras.

Startovné: 40,- Kč; děti do 10let zdarma

Pěší i cyklo účastníci "Pešíkova pochodu" startují na vlastní nebezpečí! Každopádně je ale nutné dodržovat pravidla silničního provozu!!

Celkem se na start dostavilo 444 účastníků. Na pěší trasy 13-18-24-28 km vyrazilo 350 pochodníků a 29 pejsků. Cyklistů, pro které bylo připraveno šest tras, bylo 94. O zdárné zajištění akce se staralo 25 pořadatelů.
Nejvíce účastníků bylo tradičně z „domácího“ Komárova (143), následovaly Hořovice (76), Osek (33), Zaječov (20), Chaloupky (17), Tlustice (16) a dalších bližších i vzdálenějších míst.
Již letos si můžete položit otázku: „Co budu dělat 8. května v roce 2024?“ – Odpověď může znít: „Zúčastním se 50. ročníku „Pešíkova pochodu“!

Webové stránky, FB T.J. Sokol Komárov