13. 09. - 01.11. 2021

Sokolíku, nezlob se!

·      Jedná se o stezku inspirovanou hrou Člověče, nezlob se.

·      Nemusíte vše splnit v jeden den, stačí si zapamatovat, kde jste skončili, a odtamtud vyrazit další den.

·      Vaše putovní skupina zaujme roli figurky v této hře.

·      Začnete na stanovišti č. 0 u sokolovny.

·      Tam si z obálky můžete vzít hrací šestistěnnou kostku, případně si vezměte svou vlastní, šťastnou.

·      Bude se hodit i nějaká deska, na které můžete házet kostkou (např. létající talíř), papíry a tužku.

·      Okolo Ostroměře (viz MAPKA) pak vede okruh o 100 stanovištích.

·      Mezi nimi se budete pohybovat právě pomocí hodu kostkou.

·      Zde se nebudete trápit, ani vyhazovat navzájem s jinými skupinami, ale trápit vás bude hra.

·      Vždy, když dorazíte na stanoviště, splníte úkol, který je na něm uveden.

·      Není-li řečeno jinak, tak hodíte kostkou a postoupíte o tolik políček dopředu, kolik hodíte.

·      Bohužel hod šestky vám další tah neumožní, postoupíte prostě jen o 6.

·      Možný bonus: Hod šestky vám umožní se rozhodnout, buď si šestku ponecháte, nebo si můžete hodit znovu.

·      Plníte úkoly jen na těch stanovištích, na která opravdu vstoupíte, jiné úkoly můžete projít.

·      Každý úkol stačí splnit pouze jednou! Pokud vás hra zavede na políčko, kde jste už jednou byli, úkol znovu plnit nemusíte.

·      Doporučujeme si celou vaši cestu zaznamenat na papír.

·      Zaznamenávejte si popořadě políčka a k nim případné odpovědi na úkoly.

·      Když nám přijdete ukázat váš záznamový arch, tak za to budete i patřičně odměněni.

·      Odměny se budou předávat v pátek 1. října od 17.00 do 17.30 hodin u sokolovny.