Move Week
Sokol opět hýbe Českem

19. 05. 2023

Move Week (Týden v pohybu) se koná příští týden od 22. do 28. května. Jedná se o stěžejní akci celoevropské kampaně Now We Move s cílem zviditelnit pozitivní dopad aktivního životního stylu a pravidelných sportovních a pohybových aktivit. Akci pořádá Mezinárodní asociace pro sport a kulturu (ISCA), jejíž je Česká obec sokolská jedním ze zakládajících členů.

Sokol patří k hlavním organizátorům Move Weeku v Česku. Letos je přihlášeno 90 akcí v 77 jednotách s předpokládaným počtem účastníků 9678. Sokolských cvičitelů jako pořadatelů se očekává 947.

Vybrat si některou z akcí můžete ZDE.

"Pro nás to je především nabídka programu směrem k veřejnosti a její aktivní zapojení do pohybových aktivit, které Sokol nabízí. Zároveň jde o významné propojení s Evropou, protože se akce koná ve 38 státech," řekl náčelník České obce sokolské Petr Svoboda.

Počet akcí roste. V roce 2021 se jich konalo 55, loni už 74 a letos je nachystána devadesátka akcí. "To je pozitivní, protože v době covidu byly akce utlumené. Vítězí akce pro děti a rodiny s dětmi, ale je to zaměřené na všechny věkové skupiny. Sokol je příležitost na celý život," uvedl Svoboda.

Od roku 2012 se díky celoevropské kampani Move Week podařilo rozhýbat 3 444 930 lidí.