Cenu Radky Daňkové získal Petr Douda
Sokol roku 2020

24. 09. 2021

V době první vlny pandemie byl iniciátorem a zakladatelem FB stránky Kup parketu!, která T.J. Sokol Přerov pomohla sehnat chybějících 600 tisíc na opravu podlahy, která byla již nebezpečná i pro samotné cvičence. Pravidelně každý den docházel do sokolovny a informoval širokou veřejnost o dění a opravách, vytvářel on-line obsah, oslovoval firmy. V takto těžké a nejisté době vytvořil neskutečný zájem o přerovskou sokolovnu a vyvolal v lidech sounáležitost a sokolské cítění. Díky všem těmto aktivitám bylo jeho snažení úspěšné a v Přerově teď máme novou podlahu.

Petr je také vášnivý cestovatel a sokolský patriot. Na svých cestách vozí sokolskou vlajku, či jiné symboly a fotí je na různých místech planety. Díky vlajce navazuje plno rozhovorů s místními a vysvětluje jim o jaký se jedná symbol a co Sokol představuje. O svých cestách a zážitcích vypráví  na cestovatelských přednáškách, které pořádá pro širokou veřejnost v přerovské sokolovně.

Stejně tak Petr propaguje zdravý životní styl a pravidelné cvičení. Jeho příspěvky pravidelně sdílí instagram ČOS. Se stejným úsilím se takto věnuje i dětem a mládeži v oddíle rope skippingu, kde působí jako součást tříčlenného trenérského týmu. Tento oddíl má kolem 40 členů a je zároveň největším sportovním oddílem přerovského Sokola.

Dále je bratr Petr také dlouholetým členem sokolského loutkového divadla Přerovský Kašpárek. V listopadu roku 2020 vytvořil spolu se svoji divadelní kolegyní soubor 9 loutkových, či animovaných pohádek pod názvem Pohádky na dobrou noc. Pohádky poté zveřejnil na FB přerovského loutkového divadla. Tímto počinem se snažil dětem divadlo přinést alespoň do jejich domovů, jelikož ony samy do divadélka kvůli situaci ohledně COVID a lockdownu nemohly dorazit. Soubor těchto pohádek oslovil na FB přes 11 tisíc uživatelů.

V neposlední řadě je také potřeba zmínit, že Petr je i zasloužilý činovník a v přerovské jednotě nyní zastává funkci vedoucího odboru sportu a dále působí v župě Středomoravské-Kratochvilově jako starosta.