Cvičitelkou roku je Renata Jarošová
Sokol roku 2020

27. 09. 2021

Je jako velká voda, v tom dobrém slova smyslu. Když se pro něco náčelnice T.J. Sokol Nehvizdy Renáta Jarošová nadchne, vždy se jedná o akci s velkým ohlasem a úspěchem. Navíc svou přátelskou povahou, entuziasmem, a především organizačním talentem dokáže, že nemá nouzi ani o stejně nadšené pomocníky. A to je v dnešní době chvatu a shonu vlastně zázrak. Renáta dokáže lidi přesvědčit, že sokolská činnost je smysluplná, zábavná a že bez sportu a nehvizdského sokola člověk prostě nemůže žít. Má pro to cit, má šarm, ale je i důsledná.

Její cvičení pro nejmenší je vyhlášené, protože které dítě by nechtělo strávit tajemnou noc se stezkou odvahy v sokolovně, které dítě by nechtělo mít každé cvičení jako velké dobrodružství, které dítě by nechtělo jezdit na výlety a zacvičit si na velkém Sletu v Praze. To vše Renáta dělá s vervou sobě vlastní.

A je toho více. Má za sebou úspěšný restart sokolských plesů v Nehvizdech, které se bohužel kvůli koronavirové epidemii nyní zadrhly, ale v momentě, kdy situace dovolí, zase budou. Pro akci Sokol v pohybu dokáže získat všechny nehvizdské oddíly, nebo alespoň téměř všechny. A o návštěvníky nemá tato akce nouzi, minulý rok zavítala do areálu nehvizdské sokolovny díky Renátě i Česká televize…

Organizovala v roce 2019 také Župní akademii, při níž se do Nehvizd sjely skutečně oddíly z celé župy a cvičence vítal zaplněný sál sokolovny (v Nehvizdech není právě malý…). V roce 2020 se měla konat akademie také, ale koronavir to nedovolil bohužel. Natáčela také cvičení online pro své svěřence, aby je motivovala a vedla k pohybu i v tomto složitém roce. Nechybí u žádné akce v jednotě v Nehvizdech, na obci - kde reprezentuje Sokol a při kulturních sokolských aktivitách...Je pravou rukou starosty jednoty.

Renáta si titul Cvičitelky roku zaslouží, protože je pro sokolskou věc skutečně zapálená. Je to člověk s vizí, který se ale nebojí práce a dokáže vše dotáhnout do posledního detailu. Co řekne a slíbí, to udělá. Je to navíc týmový hráč, vždy nechá vyniknout i ty druhé, a to je také velké umění. Kdyby bylo na světě více Renát, neexistovaly by smutné a znuděné děti (a vlastně ani dospělí).