Česká obec sokolská

Mikuláš v Sokole Chocerady
odměnil asi stovku dětí

12. 12. 2021

V neděli 5. 12. 2021 navštívili Chocerady Mikuláš, anděl a čertice, aby dětem připravili venkovní hrátky, za jejichž splnění dostali sladký balíček.

Trasu s jednoduchými cvičebními úkoly a hádankami prošlo 96 dětí se svými rodiči, začátek byl u anděla, kde si děti vyzvedly hrací kartičku na razítka a případné řešení hádanek. Počasí nám trochu zamotalo hlavu s naplánovanými úkoly, ale napadlý sníh jsme hned využili na hod koulí do „kotle“, a i když už ho nebylo moc a byl dost mokrý, přesto si to děti užily. Stejně tak provazovou prolézačku se zvonečky u rybníka, hod kroužky na kužel nebo chůzi po „kamenech“. Poslední zastávka byla u čertice, kde bylo třeba najít v bludišti správnou cestu do nebe. Zda je cesta správná, potvrdil dětem zvoneček. 

Na všech stanovištích byly navíc hádanky - pro nejmenší, pro malé a pro starší děti. A musím říct, že i dospělým se ne vždy podařilo najít správnou odpověď. Po splnění všech úkolů a hrátek si děti u Mikuláše na nebeských schodech vyzvedly balíček a skoro všechny se nechaly vyfotit na památku.

Abyste si i vy mohli vyzkoušet, jak vám to myslí, zde jedna ukázka hádanky pro starší děti:

Když mě máš, chceš mě sdílet, když mě sdílíš, tak mě nemáš. Co to je?

(odpověď můžete najít na našich webových stránkách ZDE).

Text: Ivana Černá

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace