na MČR v moderní gymnastice
získal Sokol Hodkovičky 12 medailí. Gratulujeme!

09. 10. 2023

Předposlední zářijový víkend hostila jihomoravská metropole poslední letošní mistrovství ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň, a to MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A SENIOREK A. Pořadatelství se v letošním roce ujal TART MS Brno, závodilo se v sokolovně na Kounicově ulici, kde nás hodně bavilo volejbalové heslo "pojďme se rvát".

Ve dvoudenním programu se představily ve čtyřboji juniorky, seniorky závodily ve víceboji a finále jednotlivých náčiní. Na „startovním roštu" se sešlo celkem 44 gymnastek, seniorek bylo celkem 20. Nervozita byla veliká a v několika případech si vybrala svou daň, je to fenomén, se kterým se musíme naučit pracovat a také je třeba se opravdu zaměřit na bezchybné provedení sestav, tedy i na závodní ploše „odpracovat“ tvrdě odmakané hodiny tréninku. Na holky jsme velice pyšné, každá z nich si během sezóny procházela lepšími i horšími obdobími, léčily zranění, starší se zároveň připravovaly na přijímací zkoušky na střední školy, mladší „bojovaly" první rok v juniorské kategorii s děvčaty až o více než 3 roky staršími….Prostě bylo toho opravdu hodně.

JUNIORKY

Alisa SAMAREVA, poprvé startující v kategorii „A", určitě chtěla předvést více ze svého umu, ale chyby v sestavách s míčem a kuželi prostě přišly, nicméně určitě zaujala svojí lehkostí a především velkou elegancí a krásným projevem. Stejným „příběhem“ ale v opačném gardu si prošla i Terezka OBSTOVÁ, stuha a obruč nebyly bez chybiček, ale Terka je bojovník, který vyniká zejména krásným provedením prvků. A teď naši benjamínci. Johanka BABIŠTOVÁ bojovala jako malá lvice a celkově ve čtyřboji podala velice vyrovnaný výkon, vynikala svým temperamentem a ohebností. Natálka LAGRONOVÁ velmi dobře zvládla svou všudypřítomnou nervozitu a statečně pracovala na všech sestavách, odměnou jí byla zejména velice povedená sestava se stuhou.

Pojďme na VÝSLEDKY JUNIOREK:

VÍCEBOJ MČR

stuha

Johanka BABIŠTOVÁ 2. místo

Natálka LAGRONOVÁ 5.místo

V nejprestižnější kategorii seniorek se v tomto roce představily Kája HAVLÍKOVÁ a premiérově i Natálka Husovská. Pro náš klub je to další významný milník, velice si vážíme toho, že 2 naše gymnastky mohou startovat a bojovat v nejvyšší mistrovské soutěži v ČR.

V sobotu holky absolvovaly závod ve víceboji o titul absolutní mistryně ČR ve kterém se také rozhodovalo o postup do nedělních finále…hodně jsme mačkaly palce oběma, protože jak Naty, tak i Kája si prošly svými „osobními peklíčky", statečně se praly se studiem 1.ročníků na střední škole, zraněními, neustálým nedostatkem času a doháněním všeho….však to znáte . Víceboj je náročná disciplína, nejen fyzicky, ale především psychicky, „srovnat" hlavu sice jen na 4x 1,5 minuty se zdá jako brnkačka, ale věřte, není tomu tak.

V první skupině se představila Natálka. Naty je na koberci jako uragán, ráda závodí a vtahuje diváky i rozhodčí do svých sestav svým temperamentem, dravostí a velkou obtížností sestav. I když se ve víceboji kužele a stuha Natce nepovedly asi tak, jak si přála, po vleklém zranění byl její návrat opravdu impozantní a nedělní finále si potom užila „do plných". Káju jsme ve víceboji skoro nepoznaly, z většinou lehce vystrašené slečny v sobotu nastupovala na gymnastický koberec sebevědomá mladá dáma, která svou energií strhávala všechny v hale na svou stranu, tak to má vypadat, Káji! Kája snoubí eleganci i dravost, čistotu provedení a vysokou artistickou hodnotu, je takový vypravěč svých jednotlivých příběhů. Finále se sice už neobešlo bez chyb, ale přesto oběma našim gymnastkám velká pochvala nejen za to, že vybojovaly účast ve všech finále, ale i za jejich práci, pokoru, ale i občasnou paličatost, která k jejich věku prostě patří….

VÝSLEDKY SENIOREK:

VÍCEBOJ MČR

• Karolína HAVLÍKOVÁ 2.místo
  • Natálka HUSOVSKÁ 6.místo

Finále MČR

obruč:

Karolína Havlíková 2. místo

Natálka Husovská 7.místo

míč

Natálka Husovská 3. místo

Karolína Havlíková 6. místo