Neusser: Opatření pro sport se nezpřísní
Aktuální pravidla se nemění, děti mohou sportovat, tělocvičny se teď nezavřou

19. 01. 2022

Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser informoval v dnešním dopise shrnuje výsledky svých jednání s Ministerstvem zdravotnictví. Vyplývá z toho, že i přes navrhovaná zpřísnění, zůstávají opatření tak, jak jsou nastavena nyní.

Zástupci Národní sportovní agentury jednali s vedením Ministerstva zdravotnictví o opatřeních proti covidu ve sportu. „Jako předseda Národní sportovní agentury jsem rád, že se podařilo v současných epidemiologických vlnách nechat otevřená sportoviště. Zejména naše děti tak mohou nadále sportovat a nehrozí roční uzavření tělocvičen, jak tomu bylo v loňském roce,“ zdůraznil v dopise adresovaném  šéfům sportovních organizací Filip Neusser s tím, že vnímá, jaké problémy způsobují profesionálnímu sportu současná omezení v počtu diváků na 1 000 osob.

Neusser také napsal, že v současné době je největším problémem nepředvídatelný dopad mutace Omikron na epidemiologickou situaci, kvůli kterému dochází ze strany Ministerstva zdravotnictví ke zpřísňování opatření. „Tomu odpovídal i návrh zástupců ministerstva. Ti požadovali razantnější omezení počtu osob na vnitřních i vnějších akcích, a to za předpokladu, že budou mít všechny přítomné osoby 3 dávky očkování. To by mohlo být pro některé profesionální sportovní kluby v České republice likvidační. Proto jsem rád, že se zástupcům Národní sportovní agentury podařilo domluvit na jednání s Ministerstvem zdravotnictví pokračování aktuálně platných opatření bez jakéhokoliv zpřísnění,“ dodal předseda Národní sportovní agentury.

Prozradil, že po domluvě s ministrem zdravotnictví agentura připravuje opatření, která umožní za bezpečných podmínek vyšší návštěvnost na vnitřních akcích, zejména hokejové extralize a významných sportovních akcích. „Přesto pevně věříme, že se prognózy expertů potvrdí a současná vlna způsobená mutací Omikron brzy odezní a počet diváků se bude vracet k normálnímu stavu,“ uvádí v dopise Neusser.