Opičí dráha
v Sokole Turnov

01. 12. 2023

Asi před rokem a půl vznikl takový nápad. Prvotně vlastně ani ne tak pro radost dětem, ale spíše pro radost cvičitelek dětí ve věku 3 - 6 let, které měly tolik nápadů a cvičební hodiny tak krátké.

Jsou věci, které se v samotných hodinách nestíhají. Různé překážky ve výšce, složitě navázaná lana, dlouhatananánský prolézací tunel… A proto jsme věnovaly v sokolovně celou jednu sobotu realizacivšech suprových nápadů, které prostě lákaly k vyzkoušení. Z úplně všeho náčiní a nářadí jsme vytvořily překážkovou dráhu pro naše nejmenší sokolíky. Dráhu barevnou, pestrou a neskutečně zábavnou. Všem dětem, které přišly do velkého sálu turnovské sokolovny, se okamžitě rozzářily oči a většina z dětí se zdržela mnoho hodin.

Opičí dráha se stala velmi oblíbenou a zopakovali jsme ji ještě několikrát. Ta poslední byla v neděli 12.11. Nechyběla nestabilní lavička zavěšená do kruhů, žíněnka švihadly navázaná mezi bradla tvořící prolézačku ve výšce, velmi oblíbený skok z podia do žoku, starý historický žebřík k přelézání a mnoho dalších prolézaček, přeskakovaček, houpaček a klouzaček.

Nechte se inspirovat a prozařte nějaký z podzimních šedivých dnů barevnou a zábavně-naučnou překážkovou dráhu také ve vaší sokolovně.