OVOV 2021
Velký úspěch náchodských dívek a chlapců v Brně

28. 09. 2021

Ve dnech 3. - 4. září se v Brně konalo Republikové finále Odznaku všestrannosti. O této soutěži, jejíž příprava trvá vždy po celý školní rok, se můžete dozvědět informace a celý rok pravidelně sledovat v České televizi při tahu sportky. Tam jsou vidět i ukázky ze sportování dětí, které se mohou probojovat až do Republikového finále OV.

Již šestým rokem se finále této soutěže přesunulo z Prahy do Brna. Na velmi pěkném atletickém stadionu na Palackého vrchu se i letos, v těchto těžkých covidových podmínkách, sešlo celkem 73 družstev ze základních škol z celé České republiky. Mezi nimi poprvé startovalo družstvo ZŠ Komenského Náchod. Ve finále této soutěže byly náchodské sokolky již po několik let velmi úspěšné a přivezly i ty nejcennější medaile. Ať to byla Pavlína Vejrková, sestry Jana a Anna Hurdálkovy, Barbora Ficencová nebo Tereza Doležalová.

Letos startovaly dívky náchodského Sokola  poprvé spolu s chlapci jako družstvo. Ze Sokola Náchod to byly Lucie Růčková, Lucie Vinterová a loňské medailistky Kristýna Zelená a  Barbora Zelená. Za chlapce startovali Jan Majer, Jonáš Hubálek, Dominik Krpálek a Jakub Dlohoška.

Všichni se až do poslední desáté disciplíny bili jako lvi. Obrovským úspěchem bylo, že porazili i zkušené a vynikající sportovní školy, které se ve všech ročnících umístily na medailových pozicích. Z Brna si odvezli bronzové medaile v soutěži družstev, navíc zlato v jednotlivcích přidaly Kristýna Zelená, Barbora Zelená a stříbro Lucie Růčková. Kristýna Zelená zvítězila ve svém ročníku ve shybech na šikmé ploše, Barunka Zelená zvítězila ve svém ročníku v plavání, ve shybech na šikmé ploše byla první v ročníku i celkově mezi dívkami a v přeskocích přes švihadlo byla celkově druhá. Lucie Růčková zvítězila ve svém ročníku v klicích a v leh-sedech byla nejlepší ze všech dívek. Neztratili se však ani chlapci. Vynikající výkon předvedl Jan Majer ve sprintu, hodu kriketovým míčkem, hodu medicinbalem vzad, trojskokem a skokem do dálky. Jakub Dlohoška byl mezi chlapci nejlepší v plavání.

Soutěž v Brně proběhla již tradičně za krásného počasí a za účasti našich olympioniků, ať současných, tak i olympijských legend.

Blahopřejeme a děkujeme celému družstvu za vzornou reprezentaci školy a města Náchod. Přejeme dětem hodně elánu a velkou podporu svých rodičů, bez které to nejde. Veďte své děti ke sportu a k pohybu.

Děkujeme městu Náchod za podporu sportu a za finanční příspěvek na koupi moderního nářadí.