Sbírka potravin
v Penny i za pomoci sokolů

21. 04. 2023

V sobotu 22. dubna se konala jarní Sbírka potravin. Do akce se zapojilo 124 prodejen sokolského partnera PENNY, celkem 1540 prodejen po republice a Češi dohromady darovali 438 tun potravin a drogistického zboží. Děkujeme!

Penny, Sokolové a Sbírka potravin

Penny je dlouhodobě nedílnou součástí Sbírky potravin a partnerem České federace potravinových bank. Do letošní jarní potravinové sbírky se letos zapojili i sokolští dobrovolníci, díky čemuž se zvýšil počet prodejen, kde se dala sbírka podpořit.

Darovat potraviny bylo možné dvěma způsoby. Zaprvé díky dobrovolníkům na 85 prodejnách, přičemž na sedmi z nich se bylo možné potkat se sokolskými pomocníky. Na dalších 39 prodejnách byly připraveny statické boxy, aby se Vaše dary dostaly v pořádku do potravinových bank.

Další informace a seznam prodejen Penny, které se do sbírky zapojily, najdete ZDE.

Sbírka potravin

Za deset let trvání Sbírky potravin se podařilo získat celkem 4214 tun potravin, což odpovídá 8,4 milionu porcí jídla. K tomu dárci přispěli 545 tunami základního drogistického zboží. Do posledního kola Sbírky potravin na podzim 2022 se zapojilo více než 4000 dobrovolníků z řad zaměstnanců obchodních řetězců i neziskového sektoru.

Dary zákazníků budou potravinové banky průběžně rozdělovat osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v nouzi a dalším potřebným.

Sokol a Penny

Penny je jedním z generálních partnerů České obce sokolské a v předchozích letech finančně přispělo sokolským jednotám v projektu Hýbeme se hezky česky. V letošním i příštím roce bude situace podobná, Penny podpoří jednoty připravující se na XVII. všesokolský slet.