Se Sokolem do života
V projektu je už přes 81 tisíc dětí

05. 08. 2020

V září začne už pátý ročník oblíbeného projektu Se Sokolem do života. Máme velkou radost, že se do něj letos přihlásilo ještě víc dětí než loni – k dnešnímu dni je to přesně 81 063 předškoláků. Se Sokolíkem Pepíkem tak budou cvičit v téměř 1 500 subjektech po celém Česku.

81 063 dětí, 7 264 pedagogů, 1 491 zapojených subjektů – v naprosté většině školek, ale i tělocvičných jednot, sportovních oddílů a dětských skupin z Česka i zahraničí. Toto je aktuální statistika jednoho z hlavních projektů České obce sokolské.

SSDŽ banner

„Máme velkou radost, že je o projekt takový zájem. Čísla jsou výrazně vyšší než loni, je to skvělé. Registrace byla už ukončena, ale žádného zájemce samozřejmě neodmítneme ani teď,“ říká Alžběta Kujanová, koordinátorka projektu s tím, že v září, kdy školky zahajují činnost, by mohl počet zájemců ještě výrazně poskočit. „Třeba se dostaneme na vysněných 90 tisíc,“ dodává.

Projekt má nejen své webové stránky, na kterých najdete vše potřebné, od jara ho můžete sledovat i na Facebooku.

SSDŽ Pražačka SSDŽ Pepíci

„Naším cílem je motivovat předškoláky k pohybu a naučit je, že je to přirozená součást jejich života. Díky unikátní metodice, kterou všem účastníkům poskytujeme, je možné provázat aktivity z projektu s celoroční činností mateřských škol a volnočasových organizací a postupně tak děti všestranně rozvíjet,“ říká Alžběta. (hoj)