Slet 2024 - skladba Babí léto
cvičí ženy a seniorky

24. 01. 2023

Skladba s doplňkem, který dosud nebyl na všesokolských sletech použit - deštníkem - to je skladba pro ženy a seniorky Babí léto. Cílem bylo připravit skladbu pro ženy, které jsou zkušené cvičenky, protože vystupovali na řadě sletů předtím, ale s ohledem na jejich pokročilý věk. Ovšem i zde se podařilo naplnit motto XVII. všesokolského sletu "Spojujeme", protože i v této skladbě se potkávají cvičenky několika generací.

Netradiční práce s kapucí, která je nejen vizuálním prvkem choreografie, ale rovněž dotváří dějovou linii skladby, to je podle autorky skladby štěpánky Sadílkové nejzajímavější prvek celé skladby Babí léto. Posuďte sami:

Zpívají  Helena Vondráčková, Judita Čeřovská, Petr Rezek, Jiří Korn
Střihová úprava Zdeněk Barták, Jiří Strohner
Autorky skladby Štěpánka Sadílková, Tereza Kosíková
Vedoucí skladby Štěpánka Sadílková
Metodik           Iva Kosíková babileto.slet@sokol.eu
Základní celek    8
Značková síť       4 x 4
Nářadí a náčiní  deštník

O skladbě Babí léto byla řeč už v červnu loňského roku - podívejte se na reportáž v Událostech ČT z 24. 6. 2022

Další zajímavosti se, jak už jste zvyklí, dozvíte na stránce věnované této skladbě