Slet 2024 skladba Čmeláčci
skladba pro rodiče a děti

15. 01. 2023

První skladbou XVII. všesokolského sletu budou Čmeláčci. Jak je zvykem, začínáme nejmladší kategorií, takže tato skladba je určena pro rodiče s dětmi. Autorkami skladby jsou Jitka Hrnčířová a Markéta Rohanová. Skladba je o drobných tvorečcích, kteří jsou v našem životě užiteční a důležití stejně jako naše malé a šikovné děti. Hudba z večerníčku Včelí medvídci určitě zaujme děti i jejich rodiče a prarodiče, kteří na tomto večerníčku vyrostli. Náčiním je kyblík na písek v barvách žlutá a červená. Děti i rodiče s kyblíky manipulují, obíhají je, přeskakují a rytmizují na ně.

Rodiče a děti cvičí na hudbu Petra Skoumala, texty napsal Zdeněk Svěrák. O střihovou úpravu se postarali Zdeněk Barták a Jiří Strohner.

Prvotním impulsem a inspirací byla písnička Čmelák, na jejímž nahrávání se podílela i tehdy devítiletá dcera jedné z autorek, terým je blízká tato věková kategorie a proto se rozhodly vytvořit skladbu právě to nejmenší děti a jejich rodiče.

Více detailů o na stránce věnované této skladbě