Slet 2024 skladba Jdi za štěstím
cvičí seniorky, senioři a věrná garda

26. 01. 2023

Poslední - 12. skladba XVII. všesokolského sletu je pro seniorky, seniory a věrnou gardu se jmenuje „Jdi za štěstím“. Je o dobré partě spojené společným prožitkem založeným na pohybovém obsahu, kontinuitě cvičení, hudby a přátelské atmosféry. S pokornou úctou začleňuje v druhé části skladby cvičení věrné gardy.

Celá skladba je rozdělena do 7 oddílů (Jdi za štěstím, Pretty Woman, Oči má sněhem zaváté, Fanfáry a C´est la vie, Trezor, Být stále mlád, Lady Carneval). Inspirací pro tvorbu této sletové skladby byly zkušenosti z předchozí tvorby sletových, pódiových skladeb a pohybové zaměření obou autorů - Heleny Peerové a Václava Pavelky.

Hudba: Karel Svoboda, Jaromír Klempíř, Ladislav Štaidl a Jiří Šlitr
Zpívá: Karel Gott
Texty: Zdeněk Borovec, Jaroslav Štaidl, Jiří Suchý
Hudební dramaturgie Zdeněk Barták
Autoři skladby Helena Peerová, Václav Pavelka
Vedoucí skladby Václav Pavelka
Metodik           Anna Jurčíčková jdizastestim.slet@sokol.eu
Základní celek   9 seniorek, 9 seniorů, věrná garda, 2 cvičenky/ci
Značková síť       3 x 3
Nářadí a náčiní  bez nářadí a náčiní

Základem tvorby sletové skladby „Jdi za štěstím“ je geniálně střižená, do srdcí vstupující hudba, která v kompozici Zdeňka Bartáka vytvořila nevšední rámec pro pohybový a choreografický obsah. Komponovaný celek je poctou jak Karlu Gottovi, tak věrné gardě, všem cvičitelkám, cvičitelům, cvičenkám a cvičencům, kteří svým pohybovým ztvárněním vzdávají hold životu, tradicím našeho národa, vzájemné spolupráci, životním radostem, vzájemné úctě a vzájemné sounáležitosti.

První impuls pro tento námět vyslovil Zdeňek Barták, který svou hudební režií vytvořil základ pro pohybovou tvorbu. Následně byla režijní komisí (jmenovitě Petrem Svobodou) oslovena Helena Peerová, která svým entuziasmem nadchla k tvorbě skladby Vaška Pavelku.

Podívejte se na stránku určenou této skladbě a zjistěte, co dalšího autoři prožili a jak se na tvorbu skladby dívají.