Slet 2024 skladba Před kamerou
cvičí dorostenci a mladší muži

22. 01. 2023

Skladba Před kamerou, která bude 8. v pořadí, je zamýšlena jako dvougenerační. Její tvůrci chtěli dát možnost mladším mužům zacvičit si se svými otci. Vyjadřuje tradici a kontinuitu mužských hromadných skladeb. I proto zahrnuje také prostná, která byla cvičena při X. všesokolském sletu v roce 1938. Konkrétně v dnes již legendární skladbě "Přísaha republice". Oba zmíněné příklady spojují generace a právě téma "Spojujeme" je motivem nadcházejícího XVII. všesokolského sletu. #slet2024

Dokáže současná generace mladších mužů zacvičit prvky, které cvičili jejich dědové a pradědové? Dokáží přidat i něco navíc? Podívejte se na skladbu Před kamerou:

Hudba Dudácká skupina Dropkics Murphys, The Snake Charmer a skupina Cimbal brothers
Autoři skladby Martin Matura, Stanislav Trávníček, Jakub Čudlý
Vedoucí skladby Martin Matura
Metodik            bude upřesněno predkamerou@sokol.eu
Základní celek    12
Značková síť       6x6
Nářadí a náčiní  bez nářadí a náčiní

Myslíte si, že až příští generace jednou shlédne záznam ze #slet2024, řekne si: „To byli chlapi! To byli SOKOLOVÉ!!!“? To je přání autorského tria Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý. Skladba vznikala v době lockdownů kvůli Covidu a s odstupem času na to autoři vzpomínají v odpovědích na dotazy pro všechny autory skladeb. Více se dočtete na stránce věnované skladbě mladších dorostenců a mužů Před kamerou.