Česká obec sokolská

Sokol má nové ambasadory
"Sokol je zase cool", říká Barbora Malíková

11. 05. 2020

Nadějná atletka Barbora Malíková, nejznámější český šermíř Alexander Choupenitch a vycházející florbalová hvězda Filip Langer jsou novými ambasadory Sokola. V příštích měsících se stanou tvářemi různých sokolských kampaní a projektů, například ankety Sokol roku.

Vyrostli v Sokole a dnes patří mezi nejlepší sportovce své generace. Bára, Alex a Filip se na svou novou roli těší. 

"Od devíti let jsem členkou Sokola Opava, kde jsem začala s atletikou a trénuju tam dosud. Nová, modernější a atraktivnější tvář Sokola je podle mě cesta, jak přitáhnout mladé lidi ke sportu. Zase je cool být sokolem," říká Bára, mistryně světa do 17 let na trati 400 metrů.

Druhý z ambasadorské trojice, Alex, je členem Sokola už patnáct let. "Chtěl bych inspirovat nejen mladé šermíře, ale i děti a mládež v ostatních sportech," říká 26letý fleretista ze Sokola Brno I, držitel bronzu z ME 2018. 

A třetí do party, Filip, se v Sokole poprvé objevil už v pěti letech. Sokolskou všestrannost brzy vyměnil za florbal a dnes je jedním z nejlepších českých hráčů. 

"Je skvělé, že takové mladé hvězdy, které jsou už nyní vzory pro své vrstevníky, chtějí se Sokolem spojit své jméno a pmoci nám šířit naše hodnoty. Vybrali jsme sportovce, kteří mají se Sokolem pozitivní zkušenost a cítí se být součástí naší komunity," uvedl výkonný ředitel České obce sokolské Marek Tesař. "Navíc velmi dobře umí komunikovat se svými fanoušky v jejich přirozeném komunikačním prostředí, tedy na sociálních sítích. A to Sokol potřebuje." (hoj)

Co jim Sokol dal, o jejich kariéře a třeba i o tom, jak se vyrovnali s tím, že nemohli dva měsíce pořádně trénovat, se dočtete ve velkém rozhovoru v červnovém čísle časopisu Sokol. Předplatné získáte zde

 

 Malíková  

 

Generální partner

Generální partner projektu
Se Sokolem do života

Hlavní mediální partneři

Hlavní partner

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

Partnerské organizace

Newsletter