Sokol Pražský pořádá výstavu
na náměstí Míru v Praze

11. 10. 2022

V letošním roce si připomínáme 160 let od založení Sokola. Jednota, ve které to tehdy všechno začalo, tedy Sokol Pražský, připravila k tomuto výročí venkovní výstavu, kterou můžete vidět na náměstí Míru v Praze. Seznámíte se na ní nejen s historií, ale i se současností této aktivní jednoty.

„Výstava odkazuje na počáteční myšlenku zakladatelů a jsme přesvědčeni, že ta svůj význam neztrácí, spíše naopak," říká Radovan Křížek, člen výboru Sokola Pražského. „Na deseti oboustranných panelech najdete spoustou fotografií z činnosti Sokola. Vše je opatřeno doprovodným textem. Chceme Sokol představit v tom nejlepším světle a zároveň nalákat nové členy," dodává.

Výstavu, která se koná pod záštitou starostky MČ Prahy 2 Alexandry Udženije a místostarosty Jiřího Šolce, můžete na náměstí Míru vidět až do 13. listopadu.

Samozřejmostí je prezentace všech sportovních oddílů. Sokol Pražský toho nabízí opravdu hodně: jógu, moderní gymnastiku, všestrannost, basketbal, akrobatický rock and roll, turistickou a rychlostní kanoistiku a loutkové divadlo.

Přijďte se podívat!

Více informací o Sokole Pražském najdete na sokolprazsky.cz.