Sokol v létě na výletě
Sokolík Pepík každý týden radí, kam s dětmi

12. 08. 2022

Velká letní soutěž Sokol v létě na výletě, která je navíc plná tipů, kam na výlety s dětmi, se přehoupla do své 2. třetiny. V druhém srpnovém týdnu se můžete vydat do jeskyní a po cestě zažít skvělá dobrodružství při hrách, která pro vás i vaše děti vymyslel sokolík Pepík. Celkově má sokolík 112 tipů, kam na výlety

I v 6. týdnu prázdnin pokračuje velká letní soutěž plná tipů na výlety pro rodiny s dětmi s názvem “Sokol v létě na výletě“. Tentokrát pro následovníky sokolík Pepík vytipoval jeskyně po celé republice. Po cestě za dobrodružstvím, které návštěva jeskyně bezesporu bude, mohou děti plnit zadané pohybové úkoly. Pro zklidnění pak slouží úkoly klidové.

Víte, jak vznikají jeskyně? Možná se to dozvíte na některém z dalších výletních míst, které si pro vás připravil sokolík Pepík.

Nemusíte se omezovat jen na jeskyně. Na linku https://www.sesokolemdozivota.cz/sokol-v-lete-na-vylete najdete dosud zveřejněné tipy na výlety (postupně to byla tato místa: rozhledny, mosty, prameny a vodní plochy, nádraží, hory a kopce). Termín pro návštěvu vytipovaných míst není omezen, stejně tak jako pro splnění úkolů, které jsou v každém týdnu jiné. Navíc se nemusíte omezovat jen na region bydliště, ale můžete si zpestřit návštěvu chalupy, cesty za kamarády či pobyt u nich. Přesvědčte své známé a vyrazte v partě přátel. Bude větší legrace.

Budeme rádi za zaslání fotografií na email ahynkova@sokol.eu.Poté budete zařazeni do slosování o pěkné ceny.

Podívejte se do galerie na některé z fotografií, kde jsme dosud dostali.

Pro toho, kdo nechce hledat na jiném webu zveřejňujeme přehled úkolů tohoto týdne:

PROLEZ TUNELEM jako opička Hanička

„To ústí jeskyně je nějaké úzké. Ale to nic, já se tam lehce protáhnu,“ holedbala se opička Hanička.

ÚKOL: Potřebujete z domu delší provázek a šátek! Provázek natáhněte mezi dva stromy (případně přivažte jeden konec ke stromu a druhý konec drží jeden z rodičů). Dítě odveďte do vzdálenosti cca 5–10 m od provázku a zavažte mu oči šátkem. Úkolem dítěte je dojít do cíle – k nataženému provázku. Úkol můžete dětem ztížit tak, že je po zavázání očí zatočíte, uděláte s nimi několik kroků různými směry apod.

CHOĎ SE ZAVÁZANÝMA OČIMA jako kobylka Emilka

„Už jsem vevnitř, ale vůbec nic nevidím,“ volala opička Hanička, „pojďte honem za mnou.“

ÚKOL: Oči dítěte zavážeme šátkem (případně je možné použít mikinu). Rodič je navigátor a provádí dítě terénem. Pokud dítě ještě neovládá pojmy levá/pravá, dejte mu do jedné ruky kámen a do druhé šišku a místo doprava říkejte za kamínkem (doleva – za šiškou). A pak se zkuste vyměnit – rodič má zavázané oči a naviguje ho dítě.

PŘIVAL KÁMEN jako ježeček Mareček

Ježeček Mareček zajásal: „Jé to je krásný kámínek. Podívejte. Přinesu vám ho ukázat.“ Chvílí bylo slyšet jen hekání. „Nepřinesu, ale zkusím ho dovalit.“

ÚKOL: Vytyčte start a cíl (pomocí klacků, batohů, …). Dítě leze po čtyřech (ne po kolenou) a před sebou postrkuje šišku, nebo kámen. Trasa může být přímá, nebo pomocí kamenů (lahviček) vytvořte slalomovou dráhu.

DOTKNI SE STROPU JESKYNĚ jako opička Hanička

„Tady se jeskyně nějak rozšiřuje. Jak je asi vysoká? Já to zkusím, „ volala opička Hanička a hned začala skákat a pokoušela se dotknout stropu.

ÚKOL: Vyberte větev stromu přiměřeně vysoko. Dítě má za úkol vyskočit snožmo z místa co nejvýš a dotknout se větve.

KLIDOVÉ ÚKOLY

HÁDEJ, KDO JSEM

ÚKOL: Jeden z hráčů si vybere nějakou pohádkovou postavu. Ostatní hráči hádají, kdo je. Kladou mu otázky, na které se dá odpovědět ANO/NE.

HMAT

ÚKOL: Zavažte dítěti oči šátkem a vložte mu do ruky nějaký menší předmět (šišku, balíček kapesníků, krabičku od svačiny, pinzetu z lékárničky atd.) a nechte ho předmět prozkoumat a uhádnout, co drží.

Nezapomeňte sledovat naše profily na sociálních sítí – FACEBOOK a INSTAGRAM, kde zveřejňujeme aktuality z prázdninového putování sokolíka Pepíka.