Česká obec sokolská

Sokolové předvedli poprvé hromadné skladby na slet
zúčastnilo se rekordních 900 cvičenců

26. 11. 2022

Dvanáct originálních skladeb představili sokolové na slavnostním předvedení hromadných skladeb pro XVII. všesokolský slet v roce 2024. Naživo je tak viděli vůbec poprvé zástupci jednotlivých žup.

Skladby pro děti, muže, ženy i seniory. Vše v přesně takovém provedení, jaké bude představeno na sletu v roce 2024. Autoři skladeb tak představili nejen skladbu jako takovou, ale i její hudební doprovod a samozřejmě kostýmy. Letos se předvedení zúčastnilo rekordních 900 cvičenců, to je nejvíc od sletu v roce 1994.

„Už teď cítím skvělou sletovou atmosféru. Skladby byly krásné a nápadité a jsme přesvědčená o tom, že na velké ploše při samotném sletu to bude velký zážitek,“ řekla při zahájení Hana Moučková, starostka ČOS.

V Sokole Praha Královské Vinohrady se postupně dnes představilo 12 skladeb a to hned dvakrát. Jako první se předvedli nejmenší děti s rodiči ve skladbě Čmeláci. Pak přišli na řadu Mravenci, S tebou mě baví svět nebo skladba nazvaná Sokolhraní. Skvělé publikum podporovalo cvičence od prvních tónů hudby. Potlesk, pískání, hlasité volání – prostě nadšení!

„Cvičenci bývají před prvním představením vždy nervózní, přece jen je to důležitý moment. Ale atmosféra v tělocvičně byla neuvěřitelná, měl jsem radost za ně,“ říká Petr Svoboda, náčelník ČOS. 

Všechny skladby byly natočeny a brzy vzniknou metodická videa, která najdete na YouTubu ČOS.

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace