Česká obec sokolská

Sokolské prameny letos jinak
Místo pramene navštivte soutoky potůčků, říček a řek

22. 03. 2021

Česká obec sokolská u příležitosti Mezinárodního dne vody vyhlašuje jarní výzvu projektu Sokolské prameny. Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením jsme zadání výzvy změnili a vyzýváme vás: Vyražte k soutokům. Ty jsou totiž v katastrech obcí či měst nebo alespoň v okresech a je možné se u nich vyfotit i se sokolskými artefakty. Těšíme se na fotografie pod událostí na facebooku. Pokud nemáte facebook, zašlete je mailem na jzahradnikova@sokol.eu.

Začíná jaro, čas probouzení přírody a ideální doba k návštěvám pramenů řek. S ohledem na současné vládní omezení pohybu mimo obce či okresy jsme se rozhodli aktuálně trochu změnit náplň našeho projektu.

Vzhledem k epidemické situaci vás vyzýváme k výletům k soutokům potoků, říček či řek. Sídla byla budována právě u nich a tak by pro nikoho neměl být problém „najít ten svůj soutok“.

Vydejte se k soutoku a pořiďte nějaké zajímavé fotografie. Samozřejmě chceme fotku účastníků akce u soutoku ideálně se sokolskou symbolikou. A když přidáte také fotku nějaké zajímavosti v okolí, budeme rádi. Může to být například most, nebo zajímavá socha, brod, přívoz atd.

QR KOD SOUTOKY JARO 2021

Vaše fotografie a zážitky z výletů k soutokům nám posílejte v termínu 26. 3. - 21. 6. Těšíme se na ně.

Soutoky s největší pravděpodobností najdete i v katastru vaší obce, takže bude možné se pro řadu z vás zúčastnit i v době omezení pohybu.

Apelujeme však na Vás – dodržujte aktuální protiepidemická opatření. Jsme přesvědčeni, že i při jejich dodržování jsme schopni naplňovat motto Sokola:

Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě

Fotografie a jména řek, potoků na soutocích, prosím, přidávejte k události na Facebooku či je zasílejte na: jzahradnikova@sokol.eu (připojte pár řádků o tom, odkud fotka je a kdo na ní pózuje, případně popište zachycenou zajímavost). Budeme je též zveřejňovat v rubrice Čtenář reportér na portále Deník.cz, který je mediálním partnerem České obce sokolské.

Nejvíce se však těšíme na společná setkání u pramenů (až to bude možné). To bude znamenat, že projekt může pokračovat v původním duchu.

Hodně zdaru při objevování zajímavých soutoků našich řek a potoků!

Anna Jurčíčková, náčelnice ČOS
Jan Nemrava, garant Jarní výzvy